Witam i prosze o pomoc.
Czy ma ktoś może wzór zawiadomienia o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji dla dłużnika alimentacyjnego w sprawie zwrotu nalezności wypłaconych z funduszu po uchyleniu decyzji wierzycielce?????
Działając z upoważnienia Burmistrza Miasta ............ na podstawie Art. 61 ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego ( Dz. U. z 2000r., Nr 98, poz. 1071 ze zm. ) w związku z Art. 27 ustawy z dnia 7 września 2007r. o pomocy osobom uprawnionym do alimentów ( Dz. U. z 2009r., Nr 1, poz. 7 z późn. zm. )
zawiadamiam,
o wszczęciu z urzędu postępowania administracyjnego w sprawie zwrotu organowi właściwemu wierzyciela należności z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego. Postępowanie wszczyna się w stosunku do sprawy zakończonej decyzjami Burmistrza Miasta ........... nr ......... z dnia ..............
oraz nr.............. z dnia ..............dotyczące przyznania świadczeń z funduszu alimentacyjnego na dziecko: ..............w okresie świadczeniowym 2010/2011.
Zgodnie z Art. 27 ust. 1 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów dłużnik alimentacyjny jest zobowiązany do zwrotu organowi właściwemu wierzyciela należności w wysokości świadczeń wypłaconych z funduszu alimentacyjnego osobie uprawnionej, łącznie z ustawowymi odsetkami. Organ właściwy wierzyciela wydaje, po zakończeniu okresu świadczeniowego lub po uchyleniu decyzji w sprawie przyznania świadczeń z funduszu alimentacyjnego, decyzje administracyjną w sprawie zwrotu przez dłużnika alimentacyjnego należności z tytułu otrzymanych przez osobę uprawnioną świadczeń z funduszu alimentacyjnego stosownie do art. 27 ust. 2 powołanej ustawy.
W związku z powyższym, w oparciu o zebraną w sprawie dokumentację, konieczne jest wszczęcie z urzędu postępowania w celu zwrotu należności z tytułu pobranych przez wierzycielkę świadczeń z funduszu alimentacyjnego. W toku postępowania strony oraz ich przedstawiciele i pełnomocnicy mają obowiązek zawiadomić organ administracji publicznej o każdej zmianie swego adresu. W razie zaniechania tego obowiązku, doręczenie pisma pod dotychczasowym adresem ma skutek prawny.