zawiesiłam Pani postępowanie w części, na dwoje dzieci miała alimenty, na trzecie nie. na dwoje wydałam decyzję, na trzecie zawiesiłam postanowieniem. pani doniosła i na trzecie, a teraz przede mną odwieszanie . czy ktoś ma może wzór ? już to robił ? pomożecie ... ?
Na jakiej podstawie prawnej zawiesiłaś postępowanie, skoro osoba miała czas 3 miesiące do dostarczenia dokumentu poświadczającego, że drugi rodzic jest zobligowany do płacenia alimentów?
na takiej, że wszystkie dzieci były na jednym wniosku (wniosek złożony w sierpniu 2017 r) i na jakiej podstawie miałam nie wypłacić pozostałej dwójce w październiku ?
a konkretnie to z art. 97. § 1 "Organ administracji publicznej zawiesza postępowanie:
4) gdy rozpatrzenie sprawy i wydanie decyzji zależy od uprzedniego rozstrzygnięcia zagadnienia wstępnego przez inny organ lub sąd".
Podczas rozpatrywania wniosku powinnaś wysłać wezwanie do uzupełnienia wniosku z terminem 3 miesięcy, w tym samym czasie wydajesz decyzję na pozostałe dzieci, które mają przyznane alimenty. Rozpatrzyłaś wniosek w części a w części dalej trwa sprawa i leci termin.
Zawieszając postępowanie w części, gdzie dziecko nie ma ustalonych alimentów, zawieszasz też termin do dostarczenia dokumentów co jest wg mojej oceny źle zrobione.
ależ oczywiście, że wcześniej wysłałam jej wezwanie do uzupełnienia wniosku, a zawiesiłam w części (na 3 dziecko) do terminu 3 mies od otrzymania wezwania. termin jeszcze nie minął, stąd konieczność odwieszenia. naprawdę ? bierzesz wniosek, rozpatrujesz w części, a część sobie wisi, ot tak ? na samo wezwanie ? a to ciekawe ...
Gdzie wniosek sobie wisi w części? Zostało wysłane wezwanie do uzupełnienia wniosku z terminem 3 miesięcznym i na tym kończy się zadanie urzędnika (do czasu otrzymania lub nie otrzymania dokumentów). Gdzie tak uczą, że ma być też zawieszone postępowanie w prostej sprawie? Co innego jak jakieś przesłanki będą wskazywać, aby zawiesić postępowanie (ale tu wątpię w to).
w tym konkretnym przypadku nie ma potrzeby zawieszania bo są przepisy szczególne określające tryb postępowania
a zawieszenie postępowania skutkuje wstrzymaniem wszystkich terminów procesowych w tym tych 3 miesięcy na uzupełnienie, które w trakcie zawieszenia nie lecą
w tym konkretnym przypadku trzeba napisać, że nie tylko urzędnicy, ale również pracownicy urzędu wojewódzkiego kontrolujący OPS. dzwoniłam w tej sprawie do pana, który się tym zajmuje. i wybaczcie, ale bardziej obchodzi mnie jego opinia, niż wasza . rozumiem, że wzoru na odwieszenie nie uzyskam ?