zmiana do becika

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 02 kwie 2010, 10:41

Zmiana przepisów już jest Dz.U.2010.50.301, i jak je rozumiecie wystarczy tylko zaświadczenie od położnej lub lekarza i nic więcej bez trzech dat i od 10 tygodnia???
~et



Napisano: 02 kwie 2010, 10:48

ma być tylko za,swiadczenie że była u lekarza daty i trymestry idą do kosza do końca 2011 r.
~jolka

Napisano: 02 kwie 2010, 10:49

bez trzech dat - zgoda, bo \"wypadło\" rozporządzenie.
co do 10 tyg. - to juz sprawa sporna.
No i po raz n-ty : interpretacje ministerstwa nie są wiążące. Istotne jest to co pisze w ustawie, a nie to co ministerstwo tam \"doczytuje\".
~kali

Napisano: 02 kwie 2010, 10:51

kali nie mieszaj nie ma 10 tygodnia jak by to była sprawa sporna to po co zmiana, trzeba trochę na logike-pomyslec
~MN

Napisano: 02 kwie 2010, 11:02

ja nie widze w art. 3 żadnej informacji, z której można by bezpośrednio wyczytać, że 10 tydz. został zniesiony. A jeśli 10 tydz. został zniesiony to inne ustępy art. 9 i 15b też? Czy tylko 10tydz - bo to takie oczywiste?

A to że ktoś chciał, i że to logiczne... ani wola, ani logika chyba tu nie ma nic do rzeczy, prawo jest jakie jest i już. Samotne wychowywanie na logikę ma się nijak do samotnego wychowywania z ustawy, a stosujesz chyba prawo a nie logikę? Więc tu ładna prośba - proszę logiką nie tłumaczyć ustawy.
1) Interpretacje ministerstwa to przekonywanie, że w ustawie jest co innego niż tam faktycznie jest
2) Prawo i logika to dwa różne pojęcia
3) Czego nie ma w ustawie tego nie ma w ogóle
Kali
Praktykant
Posty: 30
Od: 02 kwie 2010, 10:58
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świadczeniowo, Polska

Napisano: 02 kwie 2010, 11:05

widzę ze sie czepioasz nie chcesz to nie płac po co by miała byc zmiana jak by miało byc nadal od 10 tygodnia
~MN

Napisano: 02 kwie 2010, 11:21

gdyby zmiana miala byc i juz - napisali by \"zmiana\" i tez by Ci wystarczylo? zauważ, że masz tam 3 artykuły, które są nieprecyzyjne, a w prawie administracyjnym brak precyzji nie działa w systemie dorozumiewania intencji ustawodawcy. A jak będziesz robić - tak rób, jesteś niezaleznym podmiotem, ja tylko zwracam uwagę, na problem, który moim zdaniem istnieje. Co Ty z tym zrobisz - Twoja sprawa.
1) Interpretacje ministerstwa to przekonywanie, że w ustawie jest co innego niż tam faktycznie jest
2) Prawo i logika to dwa różne pojęcia
3) Czego nie ma w ustawie tego nie ma w ogóle
Kali
Praktykant
Posty: 30
Od: 02 kwie 2010, 10:58
Zajmuję się:
Lokalizacja: Świadczeniowo, Polska

Napisano: 02 kwie 2010, 13:30

a od kiedy te nowe zaświadczenia?
~et

Napisano: 06 kwie 2010, 9:39

od kwietnia
~MN


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny