ZR - przekroczenie dochodu, zmiana pracy

Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 16 cze 2015, 9:11

Witam,
Pan X złożył w lutym 2015 r. wniosek na ZR, dziecko niepełnosprawne, 4 osoby w rodzinie, przekroczenie dochodu o 103 zł. Przychodzi w dniu dzisiejszym z zaświadczeniem o wynagrodzeniu netto z nowego zakładu pracy (w maju wypowiedzenie, z końcem maja koniec pracy, z dniem 01.06. podjęcie nowego zatrudnienia). Czy istnieje możliwość zrobienia utraty dochodu za 2013 r., jeżeli Pan X nie zarejestrował się w Urzędzie Pracy, po zakończonym zatrudnieniu? Pan X roszczeniowy... Proszę o pomoc.
o.n.a.

Napisano: 16 cze 2015, 9:35

Rozumiem ze to pytanie to taki zarcik z rana na poprawe humoru???
Bxnxbx

Napisano: 16 cze 2015, 9:47

Jeśli Cię rozbawiło to się pośmiej. Mi do śmiechu nie jest, gdyż petent nie przyjmuje do wiadomości, że ZR mu się nie należy i żąda artykułów, które jasno tłumaczą, że nie mogę zrobić utraty. Zwróciłam się tu o pomoc, chyba taki cel przyswiecal założeniu tego portalu, a nie wyśmiewaniu jeden drugiego. Pozdrawiam.
o.n.a.

Napisano: 16 cze 2015, 9:56

Musisz mu zrobić utratę z starej pracy nie ma znaczenia , ze się nie zarejestrował ba nawe kiedy miał to zrobic jak podjął zaraz zatrudnienie ( nie bierzesz jej pod uwagę ) bierzesz uzysk za lipiec skoro pracę ma od czerwca jak mu przekroczy uchylasz od sierpnia. Chyba , ze dalej bedzie mial warunek to nic nie robisz.
Dorcia82
Podinspektor
Od: 10 kwie 2014, 13:41
Zajmuję się:

Napisano: 16 cze 2015, 9:57

Ja tez za batfzo nie rozumiem tepjego pytania a dokladnie z czym masz problem ? Co ma urzad pracy do tego ??? Czemu nie chcesz zrobic utraty jak juz tam nie pracuje???
masterm

Napisano: 16 cze 2015, 10:10

myślałam, że jeżeli jest ciągłość pracy zachowana to nie mam podstawy do zrobienia utraty...
o.n.a.

Napisano: 16 cze 2015, 10:34

o.n.a. pisze:myślałam, że jeżeli jest ciągłość pracy zachowana to nie mam podstawy do zrobienia utraty...
Kazde swiadectwo pracy / umowa o prace to utrata i uzysk
masterm

Napisano: 16 cze 2015, 10:44

A czy są na to jakieś konkretne artykuły?
o.n.a.

Napisano: 16 cze 2015, 11:36

o.n.a. pisze:A czy są na to jakieś konkretne artykuły?
poczytaj czym jest uzysk/utrata
masterm

Napisano: 16 cze 2015, 13:11

mam właśnie taką sprawę. Kobieta zakończyła pracę u jednego pracodawcy i następnego dnia podjęła pracę u innego, Utraciłam dochód z jednego zakładu i zrobiłam uzysk z drugiego, okazało się, że dochód z nowego zakładu pracy przekracza kryterium i poszła odmowa. Kobieta odwołała się, SKO utrzymało naszą decyzję w mocy i kobietka złożyła skargę do WSA, a sąd uchylił decyzje naszą i SKO i przekazał do ponownego rozpatrzenia z uwzględnieniem ich opinii prawnej co do utraty i uzyskania dochodu. WSA uznało, że przy przejściu z jednego zakładu do drugiego bez dnia przerwy w zatrudnieniu nie ma mowy o żadnej utracie czy też uzysku dochodu, jest ciągłość zatrudnienia i należny brać pod uwagę dochód z roku bazowego.
.ma.ja.

Strona 1 z 2    [ Posty: 12 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny