asystent każe przeprowadzić wywiad alimentacyjny

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 kwie 2018, 9:12

Kochani jak w Waszych rodzinach wygląda współpraca z asystentem rodziny? Dostałam polecenie pisemne od kierownika, że w związku z informacjami asystenta mam poprosić inny ośrodek o przeprowadzenie wywiadów alimentacyjnych u rodziców podopiecznej. Czy tak to powinno działać?
magnolia231
Stażysta
Posty: 55
Od: 15 mar 2017, 15:31
Zajmuję się: PS


Napisano: 11 kwie 2018, 10:36

Czy podopieczna korzysta ze świadczeń pomocy społecznej?
Jeśli tak to możesz przeprowadzić wywiad alimentacyjny, ale wg mnie do akt asystentowi nie możesz dać tylko trzymać u siebie i udzielić informacji asystentowi. Takie jest moje zdanie - mogę się mylić. Niech inni się wypowiedzą czy moja teoria może być słuszna.
bet2017
Stażysta
Posty: 81
Od: 05 lip 2017, 13:48
Zajmuję się: PS

Napisano: 12 kwie 2018, 5:53

magnolia231 pisze:Kochani jak w Waszych rodzinach wygląda współpraca z asystentem rodziny? Dostałam polecenie pisemne od kierownika, że w związku z informacjami asystenta mam poprosić inny ośrodek o przeprowadzenie wywiadów alimentacyjnych u rodziców podopiecznej. Czy tak to powinno działać?
tylko w czym sedno sprawy? jeżeli chodzi o przeprowadzenie wywiadu alimentacyjnego to ok. jeżeli są podstawy to trzeba to zrobić. ja z twojego postu czytam raczej niezadowolenie z tego, że dostałaś polecenie na piśmie od kierownika po tym jak uzyskał jakieś informacje od asystenta. i tutaj widzę problem jaki najprawdopodobniej ma miejsce czyli brak współpracy między pracownikiem czyli tobą a asystentem i to nie w rodzinie tylko w ops. w moim odczuciu asystent powinien z informacją o potrzebie takiego wywiadu udać się do ciebie i ustalić czy taki wywiad jest zasadny. asystent poszedł do kierownika. to może oznaczać, że jesteś młodym pracownikiem i masz małe doświadczenie, może masz problem z komunikacją z asystentem, ostatecznie kierownik uznał, że wniosek asystenta jest zasadny i z powodów jakich nie podałaś, zamiast powiedzieć tobie co masz zrobić, wydał polecenie na piśmie. moim zdaniem możesz mieć problem z profesjonalizmem, udaj się na superwizję
wiejskigopsiak
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 107
Od: 14 sie 2017, 11:45
Zajmuję się: kiedyś w pomocy teraz w szkoleniach
Lokalizacja: pomorskie


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny