PCW nie zgodzę się z taką analizą, gdyż nie daje prawidłowej odpowiedzi.
A co jeśli wnioskodawca kupuje - Energię (liczoną w jednostkach energii lub na m²) – wówczas nie ma liczonego ryczałtu.
Następnie ten wnioskodawca ma odłączone dostarczanie energii cieplnej do mieszkania za zadłużenie i zaczyna ogrzewać sobie mieszkanie na prąd lub wstawi sobie jakiś inny piecyk i będzie w nim palił surowcami. To co? Wówczas będziemy mu naliczać ryczałt?
Za jakiś czas ureguluje zadłużenie i znowu zacznie kupować - Energię (liczoną w jednostkach energii lub na m²) To co? Wówczas znowu nie wliczamy mu ryczałtu?
To raczej nie taka analiza.
Przy wyliczeniu ryczałtów bierze się pod uwagę czy do danego budynku, w którym znajduje się lokal mieszkalny, doprowadzona jest instalacja CO z zewnątrz np. z jakiegoś zakładu grzewczego. Jeśli tak, to wówczas nie liczymy ryczałtu.
A jeśli budynek, w którym znajduje się lokal mieszkalny, nie ma doprowadzonej instalacji CO z zewnątrz, to wówczas liczymy ryczałt.
aleksia pisze:mam pytanko ,lokator mieszka w budynku prywatnym,piec znajduje się w piwnicy i mieszkanie ogrzewane jest z tego pieca zarówno lokatora jak i właściciela, czy jest co, jeżeli jest to doliczam do wydatków opłatę za co i czy do dodatku ma co czy ryczałt. Z góry dziękuję
W sytuacji jak i lokatora tak i u właściciela przy wyliczaniu dodatku mieszkaniowego nie należy liczyć opłat za ogrzewanie tylko należy liczyć ryczałt, ponieważ do budynku nie jest doprowadzona instalacja CO z zewnątrz, np. z kotłowni miejskiej.
Taka sama sytuacja jest dla centralnie ciepłej wody czy instalacji gazu przewodowego.
Nie liczymy ryczałtu jeśli do budynku, w którym znajduje się lokal mieszkalny, jest doprowadzona z zewnątrz instalacja doprowadzającą już ciepłą wodę czy gaz.
Jeśli w budynku nie ma takiej instalacji z zewnątrz wówczas liczymy ryczałt.