co z tymi karami jest?

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 17 wrz 2013, 12:03

Kontrole podważają wszystkie rodzaje kar w domach dziecka, wobec tego proszę o informację jakie kary są dozwolone i jakie stosujecie?
~zoska


Napisano: 17 wrz 2013, 13:46

samo słowo kara jest już straszne - konsekwencja jest bardziej akceptowalna i ze swego założenia mówi że wynika z czegoś :) za różne przewinienia całe życie człowiek ponosi konsekwencje i my tak do tego podchodzimy. mamy system który jest oczywiście ruchomy ale siedliśmy i ustaliliśmy jakie zachowania nam przeszkadzają co powinno się zmienić i dobieraliśmy konsekwencje do tych zachowań i jakoś to działa.
~gocha

Napisano: 17 wrz 2013, 14:30

Witam,
skoro to działa Małgosiu ;) to podzielcie się, proszę, swoimi doświadczeniami i rozwiązaniami.
Pozdr.
~Wojtek

Napisano: 17 wrz 2013, 14:56

Gosiu, będzie nam miło jeśli napiszesz więcej - jak stosujecie te konsekwencje, jakis przykład. Miłego dnia.
~zoska

Napisano: 21 wrz 2013, 20:51

np. za NOTORYCZNY bałagan w pokoju - drzwi od pokoju na tydzień lądują u wychowawców. jednakże każdy musi dobrać do siebie nie ma tak, że u Was zadziała to co u nas - różne dzieci różne konsekwencje.
~gocha

Napisano: 21 wrz 2013, 22:26

a co za nie chodzenie do szkoły?tydz zamknięcia w szkole?:)
~ja

Napisano: 21 wrz 2013, 22:53

:) się by przydało. Odprowadzaliśmy do szkoły i odbieraliśmy - to było upie.dliwe dla nas ale cóż. Ze szkoły nie wypuszczali jej jak nie przyszliśmy czasem do końca przerwy siedziała przy drzwiach ale to zależy też od współpracy ze szkołą
~gocha

Napisano: 25 wrz 2013, 15:14

macie odgórne kary lub kosekwencje dla podopiecznych za wagarowanie,palenie papierosów,niewłasciwe odzywanie sie do wychowawców itp?obowiązujące wszystkich jednakowo?
~ja

Napisano: 27 wrz 2013, 12:05

mamy odgórnie konsekwencje dla wszystkich za to co uważaliśmy że taka potrzeba jest. nie mieszczą się tam akurat te rzeczy o których piszesz. Jeśli chodzi o palenie to z kieszonkowego płacą na \"fundusz zdrowia\" 10 zł natomiast dla nas jest to trochę walka z wiatrakami i skutecznych konsekwencji się nie wymyśli - wg nas. A tworzyć coś co nie działa - bezsens bo daje tylko komunikat, że można sobie bimbać na zasady. kwestie wagarów rozwiązujemy na bieżąco. tzn jeśli są to pojedyncze lekcje - to odgórnie zakaz wyjścia na dwór odpowiednio jedna godz opuszczona jeden dzień szlaban - (ale wiem z poprzednich wątków, że nie wszędzie wychowankowie mogą sobie wychodzić.) natomiast notoryczne jest indywidualnie dyskutowane i na bieżąco ustalane przez zespól.
~gocha

Napisano: 27 wrz 2013, 12:55

no to chyba macie jakieś ułozone dzieci:)nasze za żadne skarby świata nie zgodza się na zakaz wyjścia!a nie mam zamiaru pojśc siedzieć bo zamiast drzwiami wyjda oknem!
na fundusz zdrowia -super sprawa:)ale co jak uzbieracie dana kwote?za te pieniadze wyjazd na basen tym którzy pala?
~ja


  
Strona 1 z 2    [ Posty: 18 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny