czy doliczyć jako jej dochód?

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 21 gru 2015, 13:38

Dziewczyna 21 lat uczy się w szkole policealnej (koniec nauki w styczniu 2017) pobierająca na siebie fundusz alimentacyjny . W składzie rodziny jest ona i jej matka (od ojca alimenty zasądzone, matka rozwiedziona). Dziewczyna w listopadzie 2015 rodzi dziecko. Składa wniosek na rodzinne i becikowe. Skład rodziny do tych wniosków: ona dziecko i ojciec dziecka. Dziewczyna wpisała jako dochód nieopodatkowany pobrany na siebie w 2014 roku fundusz alimentacyjny. Czy do dochodu rodziny doliczam świadczenia z fa dziewczyny. Proszę upewnijcie mnie. I czy skład rodziny do FA narazie zostaje bez zmian (dziewczyna + jej matka) - dopóki dziewczyna nie będzie w związku małżeńskim?
kasiam.

Napisano: 21 gru 2015, 14:34

proszę, niech ktoś podpowie :D
kasiam.

Napisano: 21 gru 2015, 14:50

moim zdaniem jej fa nie doliczasz do dochodów, bo dochód nieopodatkowany stanowią alimenty na dziecko - doliczyłabyś gdyby ona pobierała fa na swoje dziecko, a nie na siebie
a co do składu rodziny fa to moim zdaniem tak jak napisałaś - ona i matka
anabelka

Napisano: 21 gru 2015, 16:38

a ja uważam że FA trzeba doliczyć, bo w dochodach nieopodatkowanych wykazuje się świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskutecznej egzekucji alimentów
iws

Napisano: 22 gru 2015, 9:01

iws pisze:a ja uważam że FA trzeba doliczyć, bo w dochodach nieopodatkowanych wykazuje się świadczenia pieniężne wypłacane w przypadku bezskutecznej egzekucji alimentów
ja takiego zapisu nie znalalzlam, jedynie "alimenty na rzecz dzieci" , a z definicji dziecka nie wynika ze dorosla osoba ktora pobiera FA jest traktowana jako dziecko, a do skladu FA ja bym wpisala tylko sama dziewczyne bez jej matki,
mokka23

Napisano: 22 gru 2015, 12:13

to w takim razie kogo i jaki dochód mam wliczać bo już sama nie wiem??? Czy od matki w takim razie nie powinna mieć zasądzonych alimentów żeby nie uwzględniać jej w składzie rodziny do fa??
kasiam.

Napisano: 22 gru 2015, 12:32

mokka23 pisze:ja takiego zapisu nie znalalzlam,
to trzeba dokładniej poszukać ;) między rentami unijnymi a stypendiami socjalnymi :D
Zaprawdę, nie masz nic wstrętniejszego ponad monstra owe, urzędasami zwane, któreż płodami są plugawego czarostwa i diabelstwa.
Oto łotry bez cnoty, sumienia i skrupulów, istne stwory piekielne, do uprzykrzania życia jeno zdatne...
Tom.
Awatar użytkownika
Administrator
Od: 09 mar 2005, 16:10
Zajmuję się:

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny