Czy mogę przyznać Kartę Dużej Rodziny?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 27 wrz 2019, 9:42

dzień dobry.
Słuchajcie czy mogę przyznać KDR pani, która nie jest żoną pana ale ma z nim dziecko, które razem wychowują wraz z trójką jego dzieci z wcześniejszego związku?
Agata23
Stażysta
Posty: 55
Od: 15 mar 2017, 23:29
Zajmuję się: św, FA


Napisano: 27 wrz 2019, 10:13

michu95
Starszy referent
Posty: 561
Od: 17 cze 2016, 12:10
Zajmuję się:

Napisano: 27 wrz 2019, 11:53

No tak. dzięki michu95
Agata23
Stażysta
Posty: 55
Od: 15 mar 2017, 23:29
Zajmuję się: św, FA

Napisano: 10 paź 2019, 9:58

dali mi wprowadzanie kart i radź sobie człowieku...
mam pytanie, Pani złożyła wniosek na siebie i męża i na dziecko 16-letnie, pozostała dwójka dzieci jest dorosła i się nie uczy....rozumiem ze karta przysługuje matce, ojcu i temu 16-latkowi?
"Bądź dobrej myśli
bo po co być złej"
Stanisław Lem
legalna 01
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1315
Od: 27 kwie 2015, 14:01
Zajmuję się:

Napisano: 10 paź 2019, 10:08

legalna 01 pisze:
10 paź 2019, 9:58
dali mi wprowadzanie kart i radź sobie człowieku...
mam pytanie, Pani złożyła wniosek na siebie i męża i na dziecko 16-letnie, pozostała dwójka dzieci jest dorosła i się nie uczy....rozumiem ze karta przysługuje matce, ojcu i temu 16-latkowi?
Źle rozumiesz. Jeżeli to jest wniosek złożony po raz pierwszy o przyznanie KDR to bez żadnych wątpliwości karta należy się tylko:
- rodzicom

Dzieciom karta nie przysługuje w twoim przypadku (ŻADNEMU).

Zacznij od przeczytania ustawy, skoro ci dali do wprowadzania te karty (trochę się dowiesz, jest dość krótka).
Art. 4 ust. 2a
2a. Prawo do posiadania Karty przysługuje dziecku, jeżeli w dniu składania wniosku o przyznanie Karty co najmniej troje dzieci w rodzinie wielodzietnej spełnia wymagania, o których mowa w ust. 2b.

Art 4 ust. 2b
2b. Prawo do posiadania Karty przysługuje odpowiednio dziecku:
1) w wieku do ukończenia 18. roku życia;
2) w wieku do ukończenia 25. roku życia - w przypadku gdy dziecko uczy się w:
a) szkole - do dnia 30 września następującego po końcu roku szkolnego,
b) szkole wyższej - do dnia 30 września roku


Zatem musi być trójka dzieci spełniających warunki ustawy. U ciebie warunki ustawy spełnia tylko 1 dziecko, więc niestety, ale nie należy mu się.

Chyba, że jest to przedłużenie KDR to wtedy możesz poczytać na forum odpowiednie tematy, nie będę się rozwijał.
michu95
Starszy referent
Posty: 561
Od: 17 cze 2016, 12:10
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny