czy przysługuje KDR dla osoby

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 05 cze 2019, 10:03

przyszedł do nas Pan, który miał na utrzymaniu 3 dzieci ale dwoje nie było jego tylko jego zmarłej żony on je tylko wychowywał wspólnie mieli jedno dziecko, żona zmarła temu Panu karta się nie należy czy dobrze myślę ?
kala1
Starszy referent
Posty: 795
Od: 21 mar 2017, 16:23
Zajmuję się: referent


Napisano: 05 cze 2019, 11:23

halo niech ktoś coś poradzi
kala1
Starszy referent
Posty: 795
Od: 21 mar 2017, 16:23
Zajmuję się: referent

Napisano: 05 cze 2019, 12:26

skoro żona nie żyje to jemu tez juz się nie nalezy
mkaz
Starszy referent
Posty: 587
Od: 12 cze 2014, 9:41
Zajmuję się:

Napisano: 05 cze 2019, 12:48

mkaz pisze:skoro żona nie żyje to jemu tez juz się nie nalezy
też tak myśle
Art. 6. [Zachowanie prawa do posiadania Karty pomimo zmian mających wpływ na istnienie tego uprawnienia]
[...]
2. Małżonek rodzica, któremu przyznano Kartę, nie traci prawa do jej posiadania mimo wystąpienia zmian mających wpływ na istnienie tego uprawnienia, chyba że rodzic zmarł, utracił prawo do posiadania Karty, małżeństwo z rodzicem zostało unieważnione albo rozwiązane przez rozwód, albo sąd orzekł o nieistnieniu małżeństwa.
[...]
Z tego bym wnioskował, że gdyby nawet Pan miał przyznaną kartę jako małżonek, ale rodzic by zmarł to też by trzeba było mu tą kartę unieważnić.

Więc moim zdaniem nie należy się.
michu95
Starszy referent
Posty: 561
Od: 17 cze 2016, 12:10
Zajmuję się:


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny