Czy wasza gmina skorzysta z systemu Emp@tia? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 02 sty 2014, 18:50

http://www.samorzad.pap.pl/depesze/reda ... spolecznej
http://www.samorzad.pap.pl/depesze/reda ... tow-pomocy
To ponoć element nadchodzących zmian i początek ułatwień zarówno dla was jak i waszych klientów. Rolę mają tu też odegrać mobilne kompy o których pisaliście.

\"Emp@tia zapewnia możliwość złożenia wniosku w sprawie pomocy społecznej. W kolejnych latach będzie systematycznie rozszerzana o nowe funkcjonalności, m.in. obsługę wniosków dotyczących świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego oraz wpisu do rejestru eBON, czyli bazy danych ośrodków. Stanie się również bazą wiedzy z zakresu pomocy społecznej, zarówno dla obywateli, jak i pracowników różnorodnych urzędów.
W ramach projektu pracownicy ośrodków pomocy społecznej otrzymali notebooki, dzięki którym podczas wywiadów środowiskowych będą mogli on-line wprowadzić dane do wniosku\".

Ciekawe jest zdanie: \"Stanie się (ten system Emp@tia) również bazą wiedzy z zakresu pomocy społecznej, zarówno dla OBYWATELI, jak i pracowników różnorodnych urzędów\":D
~Adam

Napisano: 02 sty 2014, 20:59

Nareszcie wszyscy będą mogli złożyć elektroniczne wnioski o pomoc, oczywiście opatrzone darmowym elektronicznym podpisem. Następnie pracownicy socjalni będą natychmiastowo działali, przeprowadzając niezwłocznie wywiad na owym słynnym terminalu, który to w ilości szt.1 w dotarł do małych ośrodków. Ale przed wyjazdem w teren kierownik musi ułożyć grafik korzystania z owego urządzenia, jako że jest tylko jedno. Oto rzeczywistość okrzyczanego projektu.
~Maria

Napisano: 02 sty 2014, 21:42

Znowu wam się nie podoba?
Jam można wam ułatwić życie?
~Adam

Napisano: 02 sty 2014, 23:52

Warto podkreślić, że jednym z użytecznych narzędzi wdrażanego właśnie projektu emp@tia będzie dostęp m. in. do baz danych ZUS, PESEL. Dużo łatwiej będzie ustalić, potwierdzić informacje niezbędne do udzielania pomocy przewidzianej w ustawie o pomocy społecznej oraz ustawie o świadczeniach rodzinnych. Projekt ma na celu wyeliminowanie zaświadczeń na rzecz oświadczeń w obszarze zabezpieczenia społecznego poprzez wymianę informacji drogą elektroniczną z innymi resortami np. Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Spraw Wewnętrznych, Zakładem Ubezpieczeń Społecznych.


16 grudnia 2013 roku odbyła się w Warszawie konferencja promująca nowy portal emp@tia (PIU) oraz Rejest Jednostek Pomocy Społecznej (RJPS). Rok 2014 poświęcimy na wdrożenie projektu - powiedział wiceminister Mleczko. - Mamy nadzieję, że na koniec 2014 r. wszystkie gminy dołączą do projektu i zaczną korzystać z tej formy komunikacji. Takim gminom resort bezpłatnie udostępnia niezbędne oprogramowanie.
http://www.ops.pl/news.php?id=26488

Portal emp@tia
http://www.empatia.mpips.gov.pl/

O projekcie emp@tia
http://projektempatia.mpips.gov.pl/

Projekt Emp@tia czyli eOPS
http://www.ops.pl/forum.php?page=&cmd=s ... category=1
~emp@tyk

Napisano: 03 sty 2014, 10:48

Dostałam już terminal. Nie otrzymałam natomiast do dzisiaj ani podpisanej umowy, ani haseł. Cisza. Jak jest u was ?
~mona

Napisano: 03 sty 2014, 10:57

U nas też cisza
~Iza

Napisano: 04 sty 2014, 20:29

CISZA Wielkopolska

~Dana

Napisano: 06 sty 2014, 0:15

i Warmińska
~barkaz

Napisano: 06 sty 2014, 12:41

\"Dostałam już terminal. Nie otrzymałam natomiast do dzisiaj ani podpisanej umowy, ani haseł. Cisza. Jak jest u was ?\" - napisała ~mona

Tych umów jest do podpisania całkiem sporo - dokładnie 2495. Zakładając, że zajmuje się tym w MPiPS nie więcej niż kilka osób, nie powinno dziwić, że jeszcze nie do wszystkich dotarły podpisane umowy.

Wykaz emp@tycznych OPS
http://projektempatia.mpips.gov.pl/uplo ... ial-tm.pdf
~emp@tyk


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x