decyzja dla dłużnika -na raty

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 22 lut 2016, 15:26

Man dłużnika który zwrócił się z wnioskiem o rozłożenie jego całego zadłużenia na raty. Nigdy nie robiłam takiej decyzji. Błagam niech mi ktoś wytłumaczy i podpowie, pomoże jak w systemie zrobić taką decyzję. jak też ma wyglądać postanowienie takiej decyzji ja napisałam tak:

[1. rozłożyć na 21 rat, łączną kwotę: ,,,,,. zadłużenia powstałego z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego, tj. ,,,,,, (słownie złotych: ,,,,) należności z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego oraz kwotę odsetek ustawowych za opóźnienie, które liczone od pierwszego dnia następnego po dniu wypłaty świadczeń z funduszu alimentacyjnego, do dnia sporządzenia niniejszej decyzji wynoszą ,,,,,,,. zł. ( ,,,,, ), które to biegną do czasu całkowitej spłaty zadłużenia
:
- ustalić miesięczną wysokość raty na kwotę ,,,,,00 zł. miesięcznie, począwszy od dnia 1 ... 2016r.
- ostatnia rata zwiększona będzie o należne odsetki naliczone do dnia spłaty zadłużenia,
przed dokonaniem wpłaty ostatniej raty należy skontaktować się z tutejszym Ośrodkiem celem dokonania naliczenia odsetek na dzień spłaty należności.
2. raty począwszy od dnia 1 marca 2016r. należy wpłacać do ostatniego dnia każdego miesiąca, do czasu całkowitej spłaty należności na rachunek bankowy ,,,,,,,, z dopiskiem "zwrot należności z tytułu wypłaconych świadczeń z funduszu alimentacyjnego" z podaniem imienia i nazwiska dłużnika.
3. w przypadku niedotrzymania przez Pana powyższych warunków i niewpłacenie przynajmniej jednej raty, pozostała do spłaty należność główna wraz z ustawowymi odsetkami za opóźnienie, stanie się natychmiast wymagalna, a niniejsza decyzja uchylona.
4. niniejszej decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny oraz Strony

Nie wiem jak jest z tymi odsetkami czy po rozłożeniu na raty one nadal biegną, do dnia spłaty całkowitego zadłużenia?????????
jak zrobic taką decyzję w systemie program sygnity.
Błagam niech mi ktoś pomoże.
D....

Napisano: 28 kwie 2016, 13:40

Mam ten sam problem w jaki sposób wydać taką decyzję w SYGNITY. Nie ma takiego wniosku w nowych.
FAFanatyk

Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny