Czy ktoś z was ma pomysł na podstawę prawną do decyzji na zagospodarowanie dla wychowanka \"starego\" czyli idącego na starych zasadach. na pewno należy powołać się na przejściówkę czyli art. 240, i co dalej - czy można powołać się na stare przepisy które bądź co bądź tak naprawdę nie istnieją - bo zostały uchylone?
Powołujemy się jak najbardziej na przepisy ustawy o pomocy społecznej. Nowa ustawa uchyla z ustawy o pomocy społecznej art. 70-87a. O pomocy dla osób usamodzielnianych artykuły są zachowane (art. 218 nowej ustawy tylko nieco zmienia brzmienie zapisów starej ustawy). Na dodatek powołujesz się również na \"stare\" rozporządzenia, zarówno dotyczące pomocy dla osób usamodzielnianych jak i kwoty podstawy. Patrz także art. 250 nowej ustawy.
tylko że te nie uchylone przepisy z ustawy o pomocy społecznej nie odnoszą się do wychowanków rodzin zastępczych ani placówek op-wych. odnoszą sie tylko do wychowanków m.in MOW i MOS
\"Art. 88. 1. Osoba pełnoletnia opuszczająca dom pomocy społecznej dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie, dom dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży oraz schronisko dla nieletnich, zakład poprawczy, specjalny ośrodek szkolno-wychowawczy, specjalny ośrodek wychowawczy, młodzieżowy ośrodek socjoterapii zapewniający całodobową opiekę i młodzieżowy ośrodek wychowawczy, zwana dalej „osobą usamodzielnianą”, zostaje objęta pomocą mającą na celu jej życiowe usamodzielnienie i integrację ze środowiskiem przez pracę socjalną, a także pomocą\"