do kiedy przy niepełnosprawności

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 16 lip 2014, 13:08

mam dziecko niepełnosprawne z orzeczeniem czasowym przed ukończeniem 18 roku zycia do kiedy przyznać?
milkaaa


Napisano: 16 lip 2014, 13:10

3) bez ograniczeń wiekowych – w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym
stopniu niepełnosprawności.

więc jeśli dziecko ma stopień lekki to karta do 18 r. ż.
MyBoo
Stażysta
Posty: 72
Od: 05 cze 2014, 7:43
Zajmuję się:

Napisano: 16 lip 2014, 13:12

ma znaczny stopień wiec do kiedy w tym przypadku powinnam przyznać?orzeczenie do 20.06.2015
milkaaa

Napisano: 16 lip 2014, 13:13

wiek dziecka 11 lat
milkaaa

Napisano: 16 lip 2014, 13:17

Jak to możliwe że dziecko w wieku 11 lat ma orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności??!!
W tym wieku jest orzeczenie O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI...
Martini
Stażysta
Posty: 184
Od: 19 maja 2014, 10:46
Zajmuję się:
Lokalizacja: lubelskie

Napisano: 16 lip 2014, 13:44

no właśnie, mnie tez to dziwi jak u dziecka może być stopień.
paula_2101

Napisano: 21 lip 2014, 13:28

Dziecko urodzone marzec 2014, orzeczenia ma do czerwca 2016, przyznać do czerwca czy do ukończenia 18 r.ż.?
kDRiZA

Napisano: 21 lip 2014, 20:24

§ 7. 1. Karta potwierdza uprawnienia członka rodziny wielodzietnej i jest wydawana:
1) rodzicowi oraz małżonkowi rodzica - na czas nieokreślony;
2) dziecku w wieku do ukończenia 18. roku życia - do ukończenia 18. roku życia;
3) dziecku powyżej 18. roku życia - odpowiednio do końca roku szkolnego lub akademickiego, w którym jest planowane ukończenie nauki w danej placówce, zgodnie z terminem wskazanym w zaświadczeniu, o którym mowa w § 10 ust. 5 pkt 3, nie dłużej jednak niż do ukończenia 25. roku życia;
4) dziecku legitymującemu się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności, w wieku powyżej 18. roku życia - na okres ważności orzeczenia;

Kolor nadziei to kolor ... czyli do 18-ki :D

5. Składając wniosek o przyznanie Karty, okazuje się oryginały lub odpisy dokumentów potwierdzających uprawnienie do przyznania Karty, w szczególności:
1) w przypadku rodzica oraz małżonka rodzica - dokument potwierdzający tożsamość;
2) w przypadku dzieci w wieku do ukończenia 18. roku życia - akt urodzenia lub dokument potwierdzający tożsamość;
Tu nawet nie ma sytuacji zbiegu uprawnień :!: :!: :!:
CKIUF
CKIUF


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny