dochód dziecka-nowa ustawa

  
Strona 2 z 3    [ Posty: 24 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 20 sty 2012, 0:54

Jest tylko jeden problem, z tym co autor laboratu stwierdził na temat świadczenia dla sierot, bo definiując świadczenie powołuje się na stare przepisy ustawy o pomocy społecznej i na przepisy o dodatkach mieszkaniowych.
Należy raczej oprzeć się na ustawie wg. której ZUS przyznaje to świadczenie dla sierot, gdzie nie jest to zdefiniowane jako odrębne świadczenie, tylko jak nazwa wskazuje jako \"dodatek do renty rodzinnej dla sieroty zupełnej\". I nie można go dostać jako odrębnego świadczenia, tylko jest to jeden z elementów renty rodzinnej.
A teraz pytanie za 100 punktów czy dochodem dziecka jest ekwiwalent za węgiel, który jest również dodatkiem do renty rodzinnej i jako taki jako odrębne świadczenie nie występuje?
~Grzegorz


Napisano: 20 sty 2012, 11:44

do A w którym miejscu jest napisane że brutto a wczesniej było napisane ?????
~pracownik ops

Napisano: 20 sty 2012, 12:53

POMOCY!!! Czy renta alimentacyjna jest dochodem dziecka w świetle nowych przepisów?
~Iza

Napisano: 21 lut 2012, 12:04

MY MAMY INTERPRETACJĘ Z MPIPS, W KTÓREJ WYJAŚNIAJĄ NAM ZE MAMY BRAĆ DOCHÓD NETTO. O DODATKU DLA SIEROT NIE WIEM, MY WLICZAMY.
~pracownik socjalny

Napisano: 21 lut 2012, 12:05

A CZY KTOŚ WIE CO JEST TYM UPOSAŻENIEM RODZINNYM ?????????????
~pracownik socjalny

Napisano: 21 lut 2012, 12:55

to świadczenie (coś na kształt renty) po sędziach i prokuratorach
~grazka

Napisano: 22 lut 2012, 9:43

dzwoniłam do Ministrstwa i dodatku sierocego się nie wlicza, a katalog dochodów dziecka jest zapisany w ustawie i jest zamknięty,zatem to co nie jest zaspisane w ustawie nie jest dochodem dziecka.
~Ania

Napisano: 22 lut 2012, 13:03

ale czy netto renty czy brutto w końcu ? na jakiej podstawie ?
~miga

Napisano: 27 lut 2012, 13:36

dodatek sierocy nie jest dochodem dziecka
można sobie to wyjasnić w ten sposób:
Skoro nie jest dochodem zasiłek pielęgnacyjny bo jest niewymieniony, a jednym z dodatkow do renty może być dodatek pielęgnacyjny, który \"zastępuje\" jest \"równoważny\" z zasiłkiem pielęgnacyjnym, to inne dodatki do renty jak sierocy czy ekwiwalent też nie będą dochodem bo inaczej byłoby to nielogiczne.
I już! a czy jest to mądre że do grudnia było dochodem a teraz nie jest to już inna sprawa ale się tym nie zajmujemy -dla \"higieny umysłu\"
~ddd

Napisano: 29 lut 2012, 23:46

~ddd nie jest prawdą to co napisałaś, gdyż zasiłek pielęgnacyjny jest samodzielnym świadczeniem wypłacanym np przez OPS, a dodatek dla sierot, jest jak nazwa wskazuje dodatkiem do renty rodzinnej, tylko i wyłącznie do renty rodzinnej. Proszę przeczytać przepisy, które stosuje zus.
~Grzegorz


  
Strona 2 z 3    [ Posty: 24 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny