to zmieńcie zawód jak taka ciężka ta praca, sami się nie szanujecie a wymagacie szacunku od innych? nawet koleżanek ze świadczeń rodzinnych nie szanujecie a chcecie żeby was szanowano? waszym zdaniem wszyscy mają luzik a wy wielce pokrzywdzeni, dajcie sobie siana i nie użalajcie się nad sobą.
Do Gość; nie wszędzie dodatki do świadczeń pielęgnacyjnych robią pracownicy do św. rodzinnych u nas robią pracownicy OPS i ponadto robią Stypendia szkolne, Karte dużej rodziny.
Do tego co tak sianem częstuje. Na szczęście nie pracujesz w terenie bo z taką empatią na pewno nie dostałbyś pracy na tym stanowisku. Widzę że kierownik zmienił nazwę na Gościa, a nawiasem mówiąc to co to za kierownik co nie ma co robić tylko głupoty pisze. Pierwsza wersja była taka, że za każdy wywiad pracownik otrzyma 40 zł. No ale przecież byśmy za dużo mieli i nikogo to nie obchodzi, że niektórzy podopieczni mają większe zasiłki niż my wypłaty.
Ludzie dajcie spokój. To niczyja wina,że zarabiamy tak jak zarabiamy. Skaczemy sobie do oczu, a tu nikt nie jest winny ani pracownicy socjalni ani pracownicy świadczeń. Tylko państwo tworzy chore przepisy nie myśląc,że na dole ktoś to musi robić. I tak od paru lat dokładają nam i dokładają bez zwiększenia kasy i zasobów ludzi.
Za każde wywiady zlecone powinni nam zapłacić, tak jak za wywiady do świadczeń zdrowotnych. Znowu wykorzystują nas z każdej strony, dokładają wciąż to nowych obowiązków, najgorsze są wywiady wykonywane w celu umorzenia zaległości za odpady i podatek :/
W moim mieście Urząd Miasta traktuje pracowników socjalnych jak śmieci! MOPS znajduje się w starej bibliotece, okna mają z 50 lat, w trakcie zimy musimy dogrzewać się grzejnikami elektrycznymi, gdy zbliża się 15 godz musimy przykręcać kaloryfery żeby absolutnie nie grzały w nocy (nawet gdy za oknem minus 25). Rano przychodzi się to nie wiadomo czy nakładać dodatkowe swetry czy pozostać w kurtkach. Łazienka pamięta czasu komuny Ale władze nie będą inwestować w MOPS bo przecież nasza instytucja nie zarabia tylko rozdaje kasę
Należy nam się 50% dodatku z wynagrodzenia zasadniczego za ciężką pracę w terenie i codzienne narażanie się na utratę zdrowia! Kuratorzy zawodowi dostają właśnie dodatku za teren aż 50%, a podobnie jak my pracują w terenie.