Dofinansowanie wypoczynku dla rodzin zastępczych

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 31 lip 2018, 8:42

Czy można dofinansować wypoczynek pełnoletniemu wychowankowi rodzinnej pieczy zastępczej?
Bpcpr
Praktykant
Posty: 1
Od: 31 lip 2018, 8:37
Zajmuję się: świadczenia


Napisano: 31 lip 2018, 10:37

Oczywiście
addm
Stażysta
Posty: 115
Od: 12 sie 2016, 10:20
Zajmuję się:

Napisano: 02 sie 2018, 10:38

My nie przyznaliśmy
Stefan101
Praktykant
Posty: 2
Od: 26 lip 2018, 13:50
Zajmuję się: PS

Napisano: 06 sie 2018, 12:53

Nie mieliśmy sytuacji ale nie przyznalibyśmy. W ustawie jest zapis, że można przyznać dofinansowanie do wypoczynku poza miejscem zamieszkania dziecka.
Odwołując się do definicji dziecka, nie może to być osoba powyżej 18 roku życia, gdyż dzieckiem jest do osiągnięcia pełnoletności.
katgor
Praktykant
Posty: 12
Od: 23 maja 2017, 10:43
Zajmuję się: Rodzinami zastępczymi

Napisano: 05 wrz 2018, 11:36

Bpcpr pisze:Czy można dofinansować wypoczynek pełnoletniemu wychowankowi rodzinnej pieczy zastępczej?
Nie można.
Pełnoletniemu, który się usamodzielnił świadczenie takie nie przysługuje, katalog świadczeń jest zamknięty - art. 140 ustawy o wspieraniu rodziny.
Jeśli zaś chodzi o pełnoletnich, którzy pozostali w dotychczasowej RZ na podstawie art. 37 ustawy o wspieraniu rodziny, to rodziny gdzie pozostali otrzymują świadczenia na podstawie art. 82 ustawy o wspieraniu rodziny a w artykule tym jest tylko odwołanie do świadczeń z art. 80 i art 81. Dofinansowanie do wypoczynku zaś jest w art 83.
Grzegorz_I
Praktykant
Posty: 27
Od: 31 lip 2018, 12:28
Zajmuję się: Piecza zastępcza


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny