ohoho...ktoś w lesie jest....
Zajmuję się dodatkami od niedawna, lecz nie rozumiem wskazanych przez Ciebie miesięcy. Czy przyznając dodatek mieszkaniowy wstecz nie bierzemy przypadkiem pod uwagę trzech miesięcy wstecz przed złożeniem wniosku? Czyli np. składa w styczniu o dodatek mieszkaniowy wstecz od października, to i tak bierzemy grudzień, listopad, październik.GORZATKA pisze:ktoś już myślał jak to technicznie zrobić???
Jeżeli ktoś miał cały czas przyznany dodatek mieszkaniowy, bez przerw, ale stwierdzi że gdyby złożył wniosek o dodatek mieszkaniowy wraz z dopłatą w miesiącu październiku 2020 to wówczas przyrównując VII-VIII-IX'2020 do roku 2019 miałby dochód zmniejszony o więcej niż 25%, to może tak złożyć wniosek czy nie?
Nie Kineska. Art. 15zzziba. "Dochód na jednego członka gospodarstwa domowego, będący podstawą ustalenia prawa do dodatku mieszkaniowego z mocą wsteczną, ustala się za okres 3 kolejnych miesięcy poprzedzających miesiąc, od którego ma zostać przyznany dodatek mieszkaniowy z mocą wsteczną." Czyli w przypadku który podałaś powinnaś wziąć dochody za VII, VIII i IX.
Pytanko...czy dodatek do czynszu dajemy na jednej decyzji z dodatkiem mieszkaniowym?Fantomas pisze: ↑07 sty 2021, 11:14Zgodnie z Art. 15zzzib dodatku mieszkaniowego z mocą wsteczną nie przyznaje się za okres, w którym osobie do niego uprawnionej przysługiwał dodatek mieszkaniowy na podstawie innej decyzji. Jednoznaczne jest że w takim przypadku nie przyznajemy też dodatku z mocą wsteczną powiększonego o dopłaty.
Dodatek z mocą wsteczną powiększony o dopłaty można oczywiście przyznać (Art. 15zzzii) ale tylko wówczas gdy wnioskodawca nie miał w danym wstecznym okresie przyznanego już dodatku.
A jak wypłacać ten dodatek z powiększeniem? W piśmie informacyjnym napisane jest że należy go traktować jako "zwykły" dodatek mieszkaniowy czyli wg. mnie przekazujemy tak jak aktualne dodatki.