DPS - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 14 lut 2020, 0:05

Witam wszystkich, może ktoś mógłby mi podpowiedzieć w takiej sprawie. Klient,osoba samotna, bezdzietnna z orzeczeniem o znacznym niepełnosprawności z symbolem ;P" przebywa w kolejnym Zakładzie Opiekuńczo - Leczniczym. Z poprzedniego ZOL-u sam zrezygnował, powrócił do środowiska, ale nie był w stanie sam funkcjnować. Po krótkim pobycie w domu ponownie został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym, a następnie umieszczony w ZOL-u. Teraz przysłał do tutejszego Ośrodka podanie o umieszczenie go w DPS. Mówiąc szczerze nie bardzo wiem co mam z tym zrobić, jak rozwiązać tą sprawę. Może ktoś miał podobny przypadek i zechce mi podpowiedzieć.
zośka_ops
Praktykant
Posty: 48
Od: 03 lut 2020, 21:55
Zajmuję się: Pracownik socjalny


Napisano: 14 lut 2020, 8:24

Napisz wniosek o przeprowadzenie wywiadu środowiskowego (chyba że ten ZOL jest na waszym terenie) i zażądaj zaświadczenia lekarskiego z którego ma wprost wynikać, czy klient wymaga wzmożonej opieki medycznej - jeżeli tak, to masz sprawę czystą - odmowa skierowania do dps w związku z art.54 ust 3 ustawy o pomocy społecznej.
Jeżeli natomiast lekarz stwierdzi zasadność przeniesienia do dps, bo pacjent nie wymaga wzmożonej opieki medycznej, to przeprowadzasz normalne postępowanie o dps (no i tu już zależy jaka jest wasza polityka - czy pana skierujecie do dps, czy też dacie mu odmowę z uwagi na jego zasoby i możliwości - czyli pobyt w ZOL).
Sprawa niezbyt skomplikowana, no chyba ze Pan wymaga ubezwłasnowolnienia - to się wtedy będziecie bawić...
Optima
Stażysta
Posty: 54
Od: 10 mar 2017, 12:35
Zajmuję się: PS

Napisano: 14 lut 2020, 19:32

Dziękuje za podpowiedż. Pozdrowiam
zośka_ops
Praktykant
Posty: 48
Od: 03 lut 2020, 21:55
Zajmuję się: Pracownik socjalny

Napisano: 20 lut 2020, 9:02

Umieścić goscia w DPS. Ewidentnie widać ze nie radzi sobie sam, nie ma wsparcia od rodziny.
Wysłac wniosek o przeprowadzenie wywiadu srodowiskowego do miejscowego OPS. Oni odeslą i ropatrzycie i wydacie decyzje wy.
NO gorzej jak np Pan nie wyrazi zgody na DPS. To wtedy pismo do sądu...z prosbą o umieszczenie bez jego zgody...
Karolina OPS
Karolina MGOPS
Praktykant
Posty: 26
Od: 12 lut 2020, 12:47
Zajmuję się: Pracownik socjalny w MGOPS


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x