dzieci w rodzinie zastępczej, rodzicom odebrana władz rodzic
-
- Praktykant
- Posty: 38
- Rejestracja: 09 lip 2018, 13:38
- Zajmuję się: PS/KDR
- Kontakt:
dzieci w rodzinie zastępczej, rodzicom odebrana władz rodzic
Proszę o pomoc. Mam sytuację gdzie rodzicom zostały zabrane dzieci do rodziny zastępczej w innej gminie. Rodzicom muszę anulować karty tylko jak to zrobić czy ma ktoś wzór decyzji? anulować czy unieważnić? powiadomić wcześniej rodziców? a co z dziećmi czy też im anulować?
- ubu
- Podinspektor
- Posty: 1760
- Rejestracja: 27 lip 2017, 11:31
- Zajmuję się: KDR
- Kontakt:
Re: dzieci w rodzinie zastępczej, rodzicom odebrana władz ro
zastanawiam się, czy w tym przypadku w ogóle anulować kdr tym rodzicom, gdyż od 2019 r. przyznajemy kdr bezterminowo rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli 3 dzieci na utrzymaniu, a ci w twoim przypadku mieli na utrzymaniu 3 dzieci, nawet jak ich teraz nie mają, wiec bez sensu anulować im karty, jak myślicie?
"To err is human, to forgive is divine"
-
- Stażysta
- Posty: 139
- Rejestracja: 10 sty 2018, 20:10
- Zajmuję się: św,ps
- Kontakt:
Re: dzieci w rodzinie zastępczej, rodzicom odebrana władz ro
Prawo do posiadania Karty nie przysługuje rodzicowi , którego sąd pozbawił władzy rodzicielskiej lub któremu sąd ograniczył władzę rodzicielską przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej, chyba że sąd nie pozbawił go władzy rodzicielskiej lub jej nie ograniczył przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci. ( Art. 4 ust.3 Ustawa o Karcie Dużej Rodziny)- to jest ładnie napisane, ale jak to się ma do tego, że mieli na utrzymaniu potem zabrane i oddane za jakiś czas. Trzeba napisać do ministerstwa niech wyjaśniają. Rozumiem w dniu skladania wniosku to ok bym nie przyznała.
Oprócz dzieci w rodzinie zastępczej, rodzicom odebrana władz rodzic - Karta Dużej Rodziny przeczytaj również:
Pytanie odnośnie Karty Dużej Rodziny:Czy przysługuje?
wniosek o przedłużenie terminu
jak usunąć wniosek?????????????
Rodzice składają osobno ????????
weryfikacja pesel brak wyników wyszukiwania
Uzupełnienie Rodziny - proszę o pomoc
PILNE!!! Wybór osoby/rodziny w systemie podczas rejestracji
Zła kwota obsługi - źle wypełniony wniosek
Karta Dużej Rodziny a niepełnosprawne dorosłe dziecko
jak postępujecie pytania karta dużej rodziny
NOWE Opłaty za wydanie duplikatu Karty Dużej Rodziny
Przesyłka z kartami -odbiór w sytemie
18 latek złożył wniosek o przedłużenie na kartę
Cz można przyznać obie karty jednocześnie i to bezpłatnie ?
Ile dzieci wpisujecia do wniosku? Po szkoleniu.....
KDR dla rodziców którzy mają dorosłe dzieci?