jak rozpatrzyć ten wniosek o zasiłek celowy specjalny? - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 19 sie 2020, 8:34

Witam. Sprawa dotyczy lokalnego "zdarzenia klęskowego"- frontu burzowego z 16 czerwca 2020 na terenie naszej gminy a mianowicie : pod koniec czerwca złożono wniosek( siostra zamieszkala obok na podstawie pełnomocnictwa notarialnego udzielonego przez brata - właściciela nieruchomości przebywającego za granicą we Francji) w tej nieruchomości należącej do brata 16 czerwca bront burzowy zerwał dach- wniosek dotyczył zapomogi celowej z rezerwy celowej budżetu państwa, nadmieniam że wywiad cz VII przeprowadzono z w/w siostra, zamieszkala obok gdyż brat ciągle przebywa za granicą - pracuje na budowach ( naprawia dachy), przesłał mailem oświadczenie o dochodach i oświadczenie o stanie majątkowym, wywiad podpisała siostra ( zamieszkala obok), co ciekawe w tej nieruchomości są wydzielone 2 mieszkania i wynajmują je (incognito) wynajemcy i zamieszkują ją, właściciel podobno czasem zjeżdża do Polski do tego domu. Finalnie przyszła odpowiedź z urzędu Wojewódzkiego sugerująca iż zdarzenie nie miało charakteru i znamion klęski żywiołowej(zniszczenia znacznie dotknęły jedynie ten 1 dom w gminie), pismo sugeruje iż to gmina jest zobowiązana do udzielenia zasiłku celowego w wyniku zdarzenia losowego, nadmieniam że właściciel dostał odszkodowanie z ubezpieczenia ale pokryło ono 1/3 kosztów (nawiasem rzecz ujmując cały dach był trefnie położony dlatego go burza zerwała), siostra w poruzumieniu z bratem nie pogodzili się z tym i dalej szukają kasy i tym razem jest nowe pismo podpisane przez brata (przebywającego za granicą) iż prosi o pomoc finansową gminę.
Reasumując nowy do rozpatrzenia wniosek jak należy go rozpatrzyć? Czy w przypadku nie zastania brata (czyli brak uprawnionego domownika do przeprowadzę nią wywiadu cz I, uwalić wniosek z powodu braku możliwości przoriwadzenia wywiadu środowiskowego, czy tak jak poprzednio przeprowadzić wywiad z siostrą zamieszkala obok na podstawie pełnomocnictwa notarialnego uprawniającego do reprezentowania wszystkich sprawach urzędowych, zarządzania i administrowania nieruchomością, podpisywania i składania wszelkich wniosków decyzji o i innych czynności itd... I zbierać mailowo dochody brata i jego oświadczenie majątkowe. Co radzicie? Sprawa pewnie i tak będzie miała swój final w kolegium odwoławczym także prosze pomoc w przedmiotowej sprawie. Pozdrawiam i góry dziękuję za odpisanie
galtar
Praktykant
Posty: 9
Od: 17 kwie 2019, 8:24
Zajmuję się: PS

Napisano: 21 sie 2020, 7:42

Teoretycznie, nadal mamy w Polsce stan epidemii, można więc przeprowadzić wywiad środowiskowy telefonicznie, a niezbędne dokumenty otrzymać mailem.
Jest jednak pewien problem, bo zgodnie z art 5 ups pomoc przysługuje osobom mającym miejsce zamieszkania i przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Jeżeli więc owy wnioskodawca nie przebywa na terytorium RP, pomoc mu po prostu nie przysługuje.
doris89
Stażysta
Posty: 63
Od: 14 sie 2019, 9:05
Zajmuję się: pracownik działu pomocy środowiskowej


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x