Jak usprawnić koordynację? Zwalić robotę na gminy...

  
Strona 7 z 7    [ Posty: 67 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 12 sie 2019, 11:33

Szanowni Państwo,

w związku z wątpliwościami w zakresie formy przekazywania wniosków o ustalenie prawa do świadczenia rodzinnego oraz świadczenia wychowawczego, w przypadkach w których mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego informuję, że na poziomie Organów Właściwych znajdujących się na terenie województwa łódzkiego, a Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w Łodzi zalecane jest stosowanie na bieżąco wymiany elektronicznej za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (e-PUAP) i platformy Emp@tia.
Zaznaczam, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, sprawy wszczęte z wniosku złożonego w formie tradycyjnej (papierowo), powinny być przekazane również w takiej formie, ewentualnie mogą być przekazywane wraz z innymi dokumentami w sprawie za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (e-PUAP) na adres /lodzuw/skrytka, co zastąpi konieczność przesłania dokumentów w wersji papierowej. Ponadto, Organ Właściwy po otrzymaniu wniosku w formie papierowej powinien wprowadzić go do systemu Sygnity i przekazać do Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi w formie elektronicznej poprzez platformę Emp@tia.
Niedopuszczalna jest obecna praktyka tj. przekazywanie wniosków złożonych w formie tradycyjnej, w których zastosowanie mają przepisy o koordynacji świadczeń jedynie w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy Emp@tia.
Zaznaczam ponadto, że jeśli wniosek został złożony w formie elektronicznej, Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi nie wymaga drukowania tego wniosku i przesyłania go w formie papierowej. Jednakże „Oświadczenie dla potrzeb ustalenia ustawodawstwa właściwego do wypłaty świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego” oraz inne niezbędne dokumenty lub oświadczenia muszą zostać przesłane w formie papierowej bądź za pomocą elektronicznej skrzynki podawczej (e-PUAP). Szczegółowe wytyczne w zakresie informacji które winny być przekazywane wraz z wnioskami wskazane zostały w piśmie nr ZRPS-VII.9470.28.2019 z dnia 28 czerwca 2019 r.
Instrukcja sposobu przekazywania wniosków:
Wnioski złożone ELEKTRONICZNIE do Organów Właściwych:
1. Wczytujemy.
2. Sprawdzamy zawarte informacje, uzupełniamy zakładki:
koordynacja, okresy pobytu za granicą, okresy aktywności zawodowej, osoby za granicą (na tej zakładce wpisujemy wszystkie informacje o osobie przebywającej za granicą), wykonujemy weryfikacje w bazach zewnętrznych.

3. W oknie "rejestracja i kwalifikacja" z menu operacje wybieramy przekaż do UW lub korzystamy z przycisku przekaż do UW.
W załącznikach podłączy się oryginał wniosku elektronicznego oraz wyniki weryfikacji.
Dodajemy inne załączniki jeśli występują w danej sprawie. Rozmiar załączników został zwiększony do 10 MB. Możemy wysłać je również e-PUAP (ESP).
NIE WYSYŁAMY SKANU WNIOSKU ORAZ WYDRUKU WNIOSKU POCZTĄ TRADYCYJNĄ. NIE WOLNO KORZYSTAĆ Z PRZYCISKU "PRZEKIERUJ" w skrzynce odbiorczej.
Wnioski złożone w wersji PAPIEROWEJ do Organów Właściwych:
1. Wprowadzamy do systemu.
2. Sprawdzamy zawarte informacje, uzupełniamy zakładki:
koordynacja, okresy pobytu za granicą, okresy aktywności zawodowej, osoby za granicą
(na tej zakładce wpisujemy wszystkie informacje o osobie przebywającej za granicą), wykonujemy weryfikacje w bazach zewnętrznych.
3. W oknie "rejestracja i kwalifikacja" z menu operacje wybieramy przekaż do UW lub korzystamy z przycisku przekaż do UW. W załącznikach podłączą się wyniki weryfikacji. Dodajemy skan wniosku i inne załączniki jeśli występują w danej sprawie. Rozmiar załączników został zwiększony do 10 MB. Skan wniosku oraz inne niezbędne dokumenty w sprawie należy przesłać e-PUAPem bądź pocztą tradycyjną na adres Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.
Pitero
Stażysta
Posty: 149
Od: 16 gru 2014, 9:40
Zajmuję się:


Napisano: 16 sie 2019, 21:21

saratka pisze:Mam pytanie czy ostatnio było jakieś pismo z Ministerstwa aby wszystkie dokumenty dotyczące zatrudnienia i dochodu były tłumaczone na język polski? Dotychczas wysyłałam dokument w j. obcym + oświadczenie pod odpowiedzialnością karną. Łódzki Urząd Wojewódzki zakwestionował takie rozwiązanie powołując się na owe pismo.
Ponawiam pytanie i z góry dziękuję za odpowiedź.
początkujący75
Praktykant
Posty: 3
Od: 05 lis 2018, 22:17
Zajmuję się: SW

Napisano: 04 wrz 2019, 20:57

też jestem ciekawa, woj. pomorskie.
słoneczko
Stażysta
Posty: 96
Od: 29 sty 2018, 12:28
Zajmuję się: referent

Napisano: 05 wrz 2019, 15:00

Czy ktoś może mi wyjaśnić co znaczy że mamy sie przygotować do przekazywania korespondencji poprzez platformę ePUAP (za pośrednictwem edok lub EZD)?
ewa24
Referent
Posty: 272
Od: 27 wrz 2011, 10:04
Zajmuję się:
Lokalizacja: Włocławek, Polska

Napisano: 10 paź 2019, 13:12

co robić jak mamy odesłany wniosek o 500+ z UW z roku 2016 na drugie dziecko, piszą że nie mogą stwierdzić czy jest koordynacja i piszą że wtedy my jesteśmy organem właściwym
jada
Stażysta
Posty: 105
Od: 01 wrz 2017, 19:23
Zajmuję się: PS/ŚW/FA

Napisano: 21 paź 2019, 8:51

Rozpatrzyć go po prostu ;)
gops_1
Praktykant
Posty: 36
Od: 06 kwie 2017, 8:20
Zajmuję się: SW, SR

Napisano: 22 paź 2019, 8:38

Czy posiada ktoś wzór decyzji uchylającej rozstrzygnięcie przyznania świadczenia wychowawczego po pierwszym lipca 2019 r. ? Sprawa dotyczy koordynacji w nowym okresie
św-pomoc
Referent
Posty: 200
Od: 17 wrz 2017, 17:59
Zajmuję się: ŚW


  
Strona 7 z 7    [ Posty: 67 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny