jaki powinien być maksymalny wiek uczestników ŚDS ? - Ośrodki Wsparcia

  
Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]

Napisano: 04 lut 2012, 0:17

nikt nigdzie nie określił górnej granicy wiekowej więc teoretycznie może być i 100 latek

kryterium zawodowe dotyczy wtz anie śds- bo to uczestnicy wtz musza rokować zrehabilitowanie zawodowe, nasi nie muszą

chyba istotne jest to czy takiego 100latka można jeszcze usprawnić-chyba to jest logiczne kryterium?nie wiem sama-nigdy nie widziałam żywego \"na żywo \" 100-latka:)

a zofio czy to nie ty w innych watkach pisałaś o niedobrych kierownikach którzy mało płaca personelowi? powinnaś wiedzieć, że to od dotacji zależy Twoja pensja także.
może nie jest to sensowne mieć w śds 90 latka ( choć do końca nie wiem czy to ma sens czy nie)---ale z pewnością jest ekonomiczne-a im więcej kasy ma śds-tym lepsze warunki maja jego uczestnicy chyba co?
poza tym- o jakie \"dobro uczestnika\" Ci chodzi-to przyjęcie 90latka jest dla niego krzywda?????uważam, ze conajwyżej może wątpliwym yuć sens tego ale krzywda????
a w jaki sposób ten 90 latek tak szczególnie zagraża Twojemu bezpieczeństwu? chyba tak samo jak kżzdy inny chory w śds.....
~az


Napisano: 04 lut 2012, 11:55

cóż im większy wiek tym większa opieka, niestety nasi uczestnicy starzeją się i w wieku 50 lat nie są już w stanie tak funkcjonować jak ich 20 -30 letni koledzy/koleżanki wiek niestety wpływa na formę zajęć po 2-4 godzinach pobytu w placówce nasi starsi uczestnicy są już wyraźnie zmęczeni, podczas zajęć relaksacyjnych usypiają, rodzina się nie interesuje i nie odbiera ich wcześniej, drugim problemem z jaki może wystąpić u starszych uczestników są dodatkowe choroby związane z starszym wiekiem, nasileniem się chorób już istniejących i brakiem chęci współpracy rodziny z ośrodkiem

nie uważam że powinna być ustalona granica wieku, ale corocznie wszyscy uczestnicy powinni przechodzić badania lekarskie z potwierdzeniem że ich stan zdrowia umożliwia dalsze uczestnictwo w zajęciach, u nas tego niestety tego nie ma.

co do lepszego finansowania to kasa niekoniecznie musi iść na pensje pracownika, a kiedy brakuje pracowników i ich się nie zatrudnia tłumacząc się brakiem środków, jednocześnie placówka ma komplet uczestników jest to oszukiwanie i wykorzystywanie pracowników.
~Zofia

Napisano: 14 lut 2012, 23:01

do Zofii
U nas w ŚDS co roku określa się badaniem lekarskim, czy dany Uczestnik może kontynuować terapię, czy nie, ale tak czy inaczej o ile drastycznie nie pogorszy się stan zdrowia to zawsze dostają pozytywne opinie.
Granica wieku to 25-86 lat, ale faktycznie starsi Podopieczni dużo wcześniej są zmęczeni i niezbyt chętnie chcą się uczyć czegoś nowego.. Praca z nimi jest ciężka,ale cóż nam poradzić.. Nasza grupa zaburzeń objęta zainteresowaniem ŚDSów jest sama w sobie ,,dość\" ciężka..
~Ewa

Napisano: 15 lut 2012, 9:53

Do Ewy
Proszę podaj mi kto opłaca badania lekarskie czy są może refundowane przez NFZ
~Ania II

Napisano: 15 lut 2012, 11:18

Do Ani II
U nas raz w roku lekarz pierwszego kontaktu robi badanie kontrolne w ramach NFZ, czyli pisze zaświadczenia odnośnie stanu zdrowia i ogólnych pradyspozycji Uczestnika wtedy gdy Uczestnik jest osobiście np.po receptę lub zaocznie wdług karty zdrowia
~Ewa



  
Strona 2 z 2    [ Posty: 15 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x