Jeden pracownik socjalny zajmie się maksymalnie 50 rodzinami - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 2 z 5    [ Posty: 44 ]

Napisano: 09 lis 2014, 11:29

warmińsko- mazurskie, naprawdę tak pracujemy, żadne kontrole nie mogą zmienić tej sytuacji, a my pracujemy.....jak się da.
jemiołka


Napisano: 09 lis 2014, 19:43

Mnie taka sytuacja szokuje. Potrzebujecie 3 razy więcej pracowników. Tu chyba nie ma mowy o żadnej pracy socjalnej, bo gdzie znaleźć na to czas.
Rodrick_86
Stażysta
Posty: 128
Od: 05 cze 2014, 17:00
Zajmuję się:

Napisano: 10 lis 2014, 10:11

Witam. Też jestem z warm-mazurskiego. Po ostatnim sprawozdaniu okazało się, że mam 170 środowisk. Praca socjalna- jaka praca socjalna? Papierki, papierki..... Chociaż i na to brak czasu. Już zaczęłam się zastanawiać co z tym zrobić, bo szefowa uważa, że jakoś tam będzie. Myślę, iż w takim stanie nie będzie dobrze.
Kas

Napisano: 10 lis 2014, 17:56

Zapomnijcie.
Nie ma kasy na nowe etaty. Może POWER coś pomoże.
Adam29

Napisano: 10 lis 2014, 18:09

Pracownicy socjalni są obciążeni pracą bo jest ich mało. Ale proszę spojrzeć w szeregi osób zatrudnionych w OPS, PCPR- ilu jest pracowników. Kadra np. 50 osób w tym 7 pracowników socjalnych- reszta to administracja. Co na to kierownicy?
Mam nadzieję, że zmiana ustawy o pomocy społecznej zmieni coś na korzyść prac. socjalnych i oby jak najszybciej weszła w życie.
zzzz

Napisano: 10 lis 2014, 18:15

Socjalny powinien robić tylko i wyłącznie wywiady. Nie wiem od czego macie aspirantów. Oni powinni bawić sie w administrację, top-team'y, decyzje i pisma.
Jest na to rada. Wystarczy poprzyjmować ludzi na umowy zlecenia, niekoniecznie na pełny etat po to by robili papierki. Chętni sie znajda. Gwarantuję.
Adam29

Napisano: 10 lis 2014, 20:17

zzzz pisze:Pracownicy socjalni są obciążeni pracą bo jest ich mało. Ale proszę spojrzeć w szeregi osób zatrudnionych w OPS, PCPR- ilu jest pracowników. Kadra np. 50 osób w tym 7 pracowników socjalnych- reszta to administracja. Co na to kierownicy?
Mam nadzieję, że zmiana ustawy o pomocy społecznej zmieni coś na korzyść prac. socjalnych i oby jak najszybciej weszła w życie.
Ostatnio na pewnym szkoleniu powiedzieli nam, że jest bardzo mało realne aby nowa ustawa weszła w przyszłym roku bo nawet jeszcze nie ma jej projektu. Istnieje też duże ryzyko, że gdy w przyszłym roku PO przegra wybory to całe założenia pójdą do kosza. Scenariusz czarny i oby się nie sprawdził.
Rodrick_86
Stażysta
Posty: 128
Od: 05 cze 2014, 17:00
Zajmuję się:

Napisano: 10 lis 2014, 20:33

Jeśli wejdzie 50 środowisk / 1 pracownika socj. tylko z pracą socjalną to socjalni szybko się pozbędą pracy bo pracując efektywnie będą eliminować problemy w rodzinie a jeśli będą pracować nieefektywnie to ich z tego powodu zwolnią.
Pozostanie administracja wypłacająca zasiłki bez wywiadów.
Czy dobrze rozumiem przyszłą ustawę?
Gość

Napisano: 14 lis 2014, 0:45

Nowa ustawa
pracownik socjalny - asystent
Czy ich praca będzie się dublować czy uzupełniać?
Czy będzie jeszcze inaczej?
Gość

Napisano: 14 lis 2014, 12:09

Asystenci rodziny zajmują się wyłącznie dysfuncyjnymi rodzinami z dziećmi, tylko w tym obszarze będą pokrywały się wspólne działania asystentów rodziny z pracownikami socjalnymi. Planowane zmiany przewidują wyodrębnienie dwóch rodzajów pracownika socjalnego. Będą pracownicy socjalni od pracy socjalnej, świadczeń i usług oraz pracownicy socjalni, którzy zajmować się będą wyłącznie pracą socjalną z indywidualnym przypadkiem, rodziną/grupą/społecznością lokalną. Jeśli chodzi o asystentów rodziny to w obecnym systemie realizują oni zadania psychologów i pedagogów społecznych, niekiedy kuratorów społecznych i zawodowych. Takie zadania moim zdaniem, obecnie realizują również pracownicy socjalni.
Andrzej



  
Strona 2 z 5    [ Posty: 44 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x