Jeden pracownik socjalny zajmie się maksymalnie 50 rodzinami - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 4 z 5    [ Posty: 44 ]

Napisano: 26 lis 2014, 1:44

gopsiks pisze:Jak będą przeliczane te środowiska? Czy wiecie?
Maksymalnie 30 środowisk na 1 prac. socjalnego realizującego pracę socjalną. W praktyce, podobnie jak w przypadku asystenta rodziny, liczba środowisk nie może być duża, aby realnie pracę socjalną stosować. Czyli nie więcej niż kilka. Inni muszą czekać lub trzeba zwiększyć zatrudnienie, jeśli będzie to możliwe.
Zdzisław Skuza


Napisano: 26 lis 2014, 1:53

Gość pisze:
Gość pisze:Jeśli wejdzie 50 środowisk / 1 pracownika socj. tylko z pracą socjalną to socjalni szybko się pozbędą pracy bo pracując efektywnie będą eliminować problemy w rodzinie a jeśli będą pracować nieefektywnie to ich z tego powodu zwolnią.
Pozostanie administracja wypłacająca zasiłki bez wywiadów.
Czy dobrze rozumiem przyszłą ustawę?
W Pewnym GOPS już takie stad-arty pracy wprowadzono :lol: praca socjalna polega na tym jeśli klient podpadnie to wniosku się nie przyjmuje , jeśli dobrze donosi na sąsiadów to ma drugą pensie od socjalnego. ;)
To chore, o czym piszesz. Jeśli tak jest faktycznie, to debil, który za odpowiada za taką organizację powinien być wyrzucony na zbity pysk!
Gość

Napisano: 26 lis 2014, 16:11

Fragment debaty zatytułowanej „Niemoc pomocy”, która odbyła się 20 października w Pracowni Duży Pokój. W debacie praktyków pomocy społecznej wzięli udział: Adriana Porowska, Marta Jabłońska oraz Andrzej Gocłowski. Spotkanie poprowadził Ignacy Dudkiewicz.

Dla mnie zawsze priorytetem jest człowiek, a nie papier i biurokracja. Niestety, w ostatnich latach wiele się zmieniło. Obecnie, zgodnie z wytycznymi, powinienem większą uwagę poświęcić dokumentom niż ludziom. Na jednego pracownika w OPS przypada od sześćdziesięciu do stu klientów. Trzeba na bieżąco śledzić życie każdego z nich. Porównałbym to do śledzenia stu seriali naraz. To niewykonalne. Dlatego kreatywność pracowników socjalnych jest taka ważna.


https://magazynkontakt.pl/niemoc-pomocy- ... taktu.html
Andrzej

Napisano: 28 lis 2014, 17:35

Jaki będzie czas dojścia do tego wskaźnika - 50 środowisk? U nas pracownicy mają około 60 środowisk razem z Niebieskimi Kartami na które przeznacza się najwięcej czasu.
Rodrick_86
Stażysta
Posty: 128
Od: 05 cze 2014, 17:00
Zajmuję się:

Napisano: 03 gru 2014, 3:36

Cisza? Pierwszy stycznia już za mniej niż 30 dni, a tu cisza w temacie? Ciekawe, który z ośrodków wprowadzi z dniem 1 stycznia standard 50 środowisk? Czy w jakimś ośrodku tak będzie?
pracownik_socjalny

Napisano: 05 gru 2014, 13:04

A ciekawe jak te środowiska są zliczane. tzn, czy każdą sprawę w środowiskach na rejonie liczy się jako 1 (np. usługi opiekuńcze, skierowania do DPS, interwencje, obiady), czy pod uwagę są tylko brane środowiska w których ktoś korzysta z pomocy określony czas?
Marlenanana

Napisano: 08 gru 2014, 21:53

Moim zdaniem sprawa wymaga odgórnego uporządkowania czyli zdefiniowania pojęcia środowisko. W naszym OPS liczy się środowiska zasiłkowe, a przecież tzw. środowiska gdzie tylko prowadzona jest praca socjalna są często bardziej skomplikowane i trudne. I ta biurokracja/ komputeryzacja z roku na rok pochlania więcej czasu. :(
środ

Napisano: 19 gru 2014, 15:48

Coś słychać w temacie?
Nana

Napisano: 02 sty 2015, 21:37

Chyba sprawa ucichła
Mariaanna

Napisano: 29 sty 2015, 0:03

I dalej cisza
ania2-



  
Strona 4 z 5    [ Posty: 44 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x