RR - potrafisz czytać ze zrozumieniem?
Brakuje ci argumentów i imputujesz mi coś czego nie napisałem:
"Gdzie masz definicję w której dłużnik alimentacyjny to osoba posiadająca zadłużenie z FA?"
Czemu bierzesz z ustawy tylko to co ci pasuje?
Czemu nie odpowiadasz na proste pytanie:
Czy ustawa reguluje KOGO wpisujemy do BIGów?
Ty z prostego przesłania, że wpisujemy FA i ZA wyciągasz wnioski, że wpisujemy wszystkich dłużników, którzy mają ten rodzaj zadłużenia. Zapominasz o pierwszej części zdania: KOGO wpisujemy.
"Czemu podejmując działania wobec dłużnika który nie posiada zadłużenia z FA uznajesz się jednocześnie i za OWW I OWD a w przypadku art. 8a bredzisz że nim nie jesteś?"
Bo tak mówi ustawa:
Art. 3. 1. W przypadku bezskuteczności egzekucji osoba uprawniona może złożyć do organu właściwego wierzyciela wniosek o podjęcie działań wobec dłużnika alimentacyjnego.
5. Organ właściwy wierzyciela występuje z wnioskiem do organu właściwego dłużnika o podjęcie działań wobec dłużnika alimentacyjnego w przypadku:
1) otrzymania wniosku, o którym mowa w ust. 1;
Art. 4. 1. Po otrzymaniu wniosku, o którym mowa w art. 3 ust. 5, organ właściwy dłużnika przeprowadza wywiad alimentacyjny, w celu ustalenia sytuacji rodzinnej, dochodowej i zawodowej dłużnika alimentacyjnego, a także jego stanu zdrowia oraz przyczyn niełożenia na utrzymanie osoby uprawnionej, odbiera od niego oświadczenie majątkowe oraz informuje dłużnika o przekazaniu do biura informacji gospodarczej informacji gospodarczej o zobowiązaniu lub zobowiązaniach dłużnika alimentacyjnego wynikających z tytułów, o których mowa w art. 28 ust. 1 pkt 1 i 2, w razie powstania zaległości za okres dłuższy niż 6 miesięcy.
2. Dłużnik alimentacyjny składa oświadczenie, o którym mowa w ust. 1, pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, o czym należy składającego pouczyć przed złożeniem oświadczenia.
Nie widzę nigdzie: i wpisuje do BIGu
PS. rozumiem, że wg ciebie ustawa o FA nie reguluje jakich dłużników wpisujemy i w jakich wypadkach