co byście zrobili w takich sytuacjach?
Pan pobierał śp na starych zasadach na żonę, orzeczenie było do 2024.05.31. Pani dostała stopień umiarkowany - odwołała się do Wojewódzkiego Zespołu ds orzeczekania o niepełnosprawności, decyzja dostała przedłużona do 2024-09-30. Teraz wpłynęło do nas orzeczenie, że utrzymali poprzednie orzeczenie w mocy, ale znowu będą odwoływać się do Sądu. Czy w takim przypadku również przedłużam decyzję czy nie?
Tom, a co w sytuacji jak kobietka pobierała stare ŚP na mamę, 17.10 otrzymała nowe orzeczenie o znacznym stopniu - data wydania 09.10 (wniosek na komisję składany był we wrześniu). Chętnie bym jej przedłużyła (zmieniając decyzję) na październik, ale nie ma zaświadczenia (nie dostała) i teraz nie chcą jej wydać, bo jest już orzeczenie. W systemie nie widzę przedłużenia, jest tylko informacja, ze osoba ma kilka orzeczeń. Chyba nie pozostaje mi nic innego jak przyjąć nowy wniosek i rozpatrzeć go na starych zasadach, co niestety trochę potrwa i kobieta będzie bez kasy w październiku..... Co o tym sądzisz?
Czy jeżeli Pani złożyła wnioski 7.10.2024 r. na ZP, ŚP -stare i Kształcenie dołączając zaświadczenie to w tym momencie powinnam wydać decyzję zmieniającą czy przyznającą z wniosku. Powołując się na ustawę z art 6bb czy raczej tą zmienioną?
Podpinam się pod pytanie. W jaki sposób rozstrzygnąć takie sprawy?
ZP i ŚP zmienić decyzję, zmienić też decyzję na zasiłek rodzinny na obecny okres zasiłkowy w części dotyczącej dodatku z tytułu kształcenia i rehabilitacji (jeśli trzeba przedłużyć). Zasiłek rodzinny z dodatkami na nowy okres zasiłkowy - przyznać dodatek z tyt. kszt. i reh. do ...(jak na zaświadczeniu), nie dłużej niż do wydania kolejnego ostatecznego orzeczenia, lub wstrzymać się z wydaniem tej decyzji, bo może niebawem będzie już nowe orzeczenie i będzie można przyznać normalnie do końca okresu zasiłkowego