kto wydaje kartę

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 09 lut 2016, 10:19

Facet ma w sumie 3 dzieci z tym że 2 (z którymi nie mieszka) z jedną żoną i jedno z drugą.
Kto ma wydać KDR organ tu gdzie mieszka z synem i żona czy organ gdzie mieszkają pozostali synowie, jak to rozwiązać. Dodam że u nas mało jest takich przypadków i nie chciałabym zrobić źle. Proszę o wskazówki.
Teri


Napisano: 09 lut 2016, 10:58

Jeżeli członkowie rodziny wielodzietnej mają miejsca zamieszkania w różnych gminach, wówczas, każdy z nich składa wniosek w gminie właściwej dla swojego miejsca zamieszkania, podając jednocześnie dane pozostałych członków rodziny (chyba że dane pozostałych członków rodziny wielodzietnej zawarte są już w systemie, za pomocą którego gmina zamawia Karty Dużej Rodziny). Zatem np. w sytuacji, gdy rodzic trojga dzieci, które mieszkają w innej gminie, złoży wniosek o przyznanie mu Karty Dużej Rodziny i we wniosku tym wskaże swoje dzieci, wówczas gmina właściwa dla zamieszkania tego rodzica powinna zamówić wydruk Karty Dużej Rodziny dla tego rodzica i nie zamawiać wydruku Kart Dużej Rodziny dla jego dzieci.
z odpowiedzi MRPiPS
nowapa
Podinspektor
Posty: 1078
Od: 16 gru 2014, 11:47
Zajmuję się:

Napisano: 09 lut 2016, 11:09

Dziękuje, czyli ja u siebie muszę zamówić tylko tego ojca i jedno dziecko, ale pozostałych muszę wpisać ale nie zamawiać i skierować tego gościa z wnioskiem jeszcze do tamtej gminy. Ciekawe jak sobie poradzi z tym ten program bo nie podobno żeby wydał podwójnie
Teri


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny