chodziło jej o par.20. pkt 1 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Ministra Spraw. z 26.II. 2013 roku.
Z przepisów nie wynika wprost , że ma obowiązek uczestniczyć w GR. W przypadku orzeczonego dozoru w zw. z przemocą w rodzinie podejmuje / ma obowiązek współpracowac z instytucjami zaj. się pomocą osbom pokrzywdzonym.
Wiesz eewcia dobrze by było ;) -Natmiast uwierz mi, że jeśli przyjedzie on do OPS, poza GR i ZI- i na podstawie art. 8 ust.5 ustawy o kuratorach z 2001 zażąda informacji o kliencie- dasz mu . I na tym ewentualnie może skonczyć się jego szeroko pojęty obowiązek.
Propozuję poszanować sobie relacje z kuratorami. Nic nie muszą.
Jak przyjedzie poza grupą roboczą ZI to mu odmówię udzielenia informacji powołując się na poufność danych zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu przemocy. WIęc niech kuratorzy poszanuję też naszą pracę. Informacji mogę udzielić poza GR/ZI jedynie na pisemny wniosek Sądu. Dziękuję.
Jakiekolwiek informacje ustne Sąd jest władny wyciągnąć ze mnie jedynie jak powoła mnie na świadka w jakiejś konkretnej sprawie. O przesłanie dokumentacji już niestety musi wysłać odpowiedni wniosek na piśmie. Kurator ode mnie się nic nie dowie o ile nie został powołany do grupy roboczej. Kropka.
Dla jednych małoznaczące słowa a dla innych szereg wątpliwych spraw na głowe.... jeśli pada pytania to najlepiej byłoby na nie odpowiedzieć i rozwlekac się w małoistotnych wywodach każdy z nas pracując w obszarze społecznym w jakimkolwiek stopniu nie ważne czy pracuje w sektorze pomocy społecznej, kurateli sądowej czy też policji itd. realizując zadania na rzecz p/ przemocy nie powinien doszukiwać się przepisów uchulających go od tej pracy tylko czynnie się w nią zaangażować:0 takie jest moje zdanie. a co do zadań jakie należa do członków grupy roboczej to myśle nie sa one zbyt skomplikowane i możliwe do wykonania dla każdego..