kurator w procedurze

Wybrane tematy:
studia praca socjalna ustawa o przeciwdziałaniu przemocy wniosek do ZK Co powinna zrobić szkoła??? Procedura niebieskiej karty - prawa i obowiązki Ankieta Asystent Rodziny
Marcel

kurator w procedurze

Post autor: Marcel »

Proszę o pomoc: jakie zadania ma kurator w procedurze, za co jest odpowiedzialny jak powinien działać w grupie roboczej i gdzie znajdę coś więcej na ten temat( jakies akty prawne dla podparcia się) będę wdzięczny za wszelką pomoc. Pozdrawiam
emilka.

Re: kurator w procedurze

Post autor: emilka. »

ojej...dużo pisania, nie chce mi się.
lolka 27

Re: kurator w procedurze

Post autor: lolka 27 »

nam kuratorzy odmówili monitoringów rodziny twierdzac ze nie sa od tego
Olaf Nowy

Re: kurator w procedurze

Post autor: Olaf Nowy »

Jak Twój OPS dobrze współpracował lub współpracuje z Zespołem Kuratorskiej Służby Sądowej, to masz duże szanse.
Wyślij do kierownika Zespołu Kuratorskiego zaproszenie do współpracy - zawodowy powinien się zgodzić, a społeczny... może być oddelegowany, jako ten który bezpośrednio prowadzi dozór lub nadzór w środowisku wobec skazanego. Nie wymuszaj aktem prawnym, bo z niewolnika nie ma pracownika, po prostu zaproś do współpracy, bo korzyści będą dla Was wspólne.
Spróbuj.
Powodzenia, Olaf.
Emilka.

Re: kurator w procedurze

Post autor: Emilka. »

Nieprawda. Do Sądu nie wysyłasz żadnych zaproszeń - nigdy. Taka forma jest nie do przyjęcia.
zgodnie z przepisami w tej sprawie - CHCESZ KURATORA DO PRACY W ZESPOLE obowiązuje cię POROZUMIENIE.
I nie jest ono kierowane do Kuratorskiej służby Sądowej ale Sędziego Sądu przy którym pracuje kurator.
proszę was nie doradzajcie bzdur. Przepraszam za cięte słowo- ale czasem tak trzeba.
karolek

Re: kurator w procedurze

Post autor: karolek »

Na Zespół Kuratorów wysyła się zwyczajną informację, że taki a taki kurator został powołany do Grupy Roboczej lub Zespołu. Koniec i kropka. Jako podstawę podaje się porozumienie zawarte z wójtem/burmistrzem czy prezydentem. I tyle.
Emilka.

Re: kurator w procedurze

Post autor: Emilka. »

Nie ma porozumienia nie ma udziału kuratora w GR. Tyle.
Nie dublujmy się.
junior

Re: kurator w procedurze

Post autor: junior »

Ahahahahaha Emilka nie masz bladego pojęcia o tym kto i z kimzawiera porozumienia o współpracy w Zespele Interdyscyplinarnym. proponuję zapoznać się z ustawą o przeciwdzałaniu przemocy w rodzinie. Jeśli Zespół ma podpisane porozumienie z sądem to napewno nie z sędzią jakiegokolwiek wydziału..... To nie jest osoba kierująca CAŁĄ jednostką... to tak jakby podpisać porozumienie Nie z Komendantem Komendy tylko z kierownikiem któregoś z wydziałów.. nie sadzisz? skoro mamy porozumienie z sądem to obowiązuje ono tylko do pracy w zespole. a do grup roboczych możemy zapraszać kogo tylko chcemy i nie potrzebujemy porozumień.. tak się tylko składa że większość kuratorów społecznych jest zatrudniona w innych jednostach które takie podpisało porozumienie o współpracy w ZI. a gdyby było inaczej to nic nie szkodzi dowiedzieć się nawet przez pismo kto jest kuratorem w danej rodzinie i skontatować się z tym kimś nawet przez kuratora zawodowego telefonicznie i zaprosić na grupę.. w końcu to tez w jego interesie by pomóc tej rodzinie.. Więc Emilka nie syp tak ciętym słowem jeśli jesteś tylko teoretykiem.. a co do zadań kuratora w grupir roboczej to przeważnie są to monitoringi rodziny których nie może odmówić z uwagi na specyfikę SWOICH zadadań z racji bycia kuratorem a gdyby zdażyło się że tak własnie odmówi to tylko na własną odpowiezialność.
Emilka.

Re: kurator w procedurze

Post autor: Emilka. »

junior pisze:Jeśli Zespół ma podpisane porozumienie z sądem to napewno nie z sędzią jakiegokolwiek wydziału..... To nie jest osoba kierująca CAŁĄ jednostką... to tak jakby podpisać porozumienie Nie z Komendantem Komendy tylko z kierownikiem któregoś z wydziałów.
Dobrze, że wychwyciłeś ten błąd bo faktycznie przyznaję, czytających mogło to istotnie wprowadzić w błąd. Gotowi jeszcze wziąć porozumienie pod pachę i powędrować do Sędziego.!!!!!!!! Myślę jednak - że nie,ponieważ wiedzą o tym iż:
- Działając w obszarze p/ działania przemocy oprócz kluczowej ustawy o p/ działaniu przemocy, stosownego rozporządzenia w tej sprawie powinno się znać szereg innych regulacji i aktów prawnych w tym np. ustawę o kuratorach sądowych.
i wiedzą że :
W myśl. Art. 9 a ust.8 ustawy o p/ działaniu przemocy w rodzinie, podstawą działania Zespołu Interdyscyplinarnego są porozumienia zawarte pomiędzy Wójtem/Burmistrzem a podmiotem, których przedstawiciele wchodzą w skład ZI.

Znają też art.35.ust 1 i 2, znając art.36. ust.1 art 39 ust.1 i jak choćby art. 40 ust.1 ustawy o kuratorachi wiedzą , że Zespół Kuratorskiej Służby Sądowej z kierownikiem na czele- podlega merytorycznie Kuratorowi Okręgowemu ale ostatecznie Prezesowi Sądu Okręgowego. Zważywszy na to że zespoły tworzone są w każdym sądzie rejonowym-a kuratorzy jako komórka organizacyjna Sądu, działają pod szyldem Sądu i wykonują orzeczenia tego konkretnego sądu -podlegają zatem Prezesowi tegoż Sądu. Nie znam sytuacji aby prezes nie był sędzią- dlatego użyłam niefortunnie takiego sformułowania.
Pracujący z przemocą wiedzą także że :
Art.9 a ust.4 ustawy o p/ działaniu przemocy mówi o tym, iż w skład Zespołu interdyscyplinarnego wchodzą także kuratorzy Sądowi.
karolek pisze:Na Zespół Kuratorów wysyła się zwyczajną informację, że taki a taki kurator został powołany do Grupy Roboczej lub Zespołu. Koniec i kropka. Jako podstawę podaje się porozumienie zawarte z wójtem/burmistrzem czy prezydentem. I tyle.

Nic dodać nic ująć. Jeśli oporują oczywiście- to posiłkujemy się takim porozumieniem.
Mam nadzieję, że teoretycznie dobrze się usprawiedliwiłam.
eewwcia

Re: kurator w procedurze

Post autor: eewwcia »

Dokłądnie, zgodnie z którymś tam (nigdy nie pamiętam) rozporządzeniem Ministerstwa Sprawiedliwośći kuratorzy wręcz mają OBOWIĄZEK uczestniczyć w grupach roboczych.
ODPOWIEDZ