Zgodnie z art. 15 ust 4 ustawy z dnia 9 czerwca 2011 roku o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej, liczba rodzin, z którymi jeden asystent rodziny może w tym samym czasie prowadzić pracę, jest uzależniona od stopnia trudności wykonywanych zadań, jednak nie może przekroczyć 15. Dotyczy to zatrudnienia na pełnym etacie.
Jak postępujecie w sytuacji, gdy asystent pracuje np. z 13 rodzinami. Stopień trudności wg. asystenta nie pozwala na przyjęcie kolejnej rodziny, do ops wpłynął wniosek rodziny, która potrzebuje wsparcia (w rodzinie NK - dziecko jest ofiarą przemocy lub świadkiem stosowanej przemocy wobec rodzica).
Czy jest podstawa odmowy współpracy asystenta rodziny (na co się powołujecie?), czy w waszych ośrodkach asystent mimo 13 trudnych rodzin bierze pod skrzydła kolejną rodzinę?
Zastanawiam się nad sytuacją gdy np. w rodzinie dojdzie do nieszczęścia. Jak wybronić się z faktu, że rodzina nie została objęta współpracą z asystentem rodziny?
Limit rodzin współpracujących z jednym asystentem rodziny
-
- Praktykant
- Posty: 6
- Rejestracja: 07 kwie 2021, 13:55
- Zajmuję się: PS
- Kontakt:
Oprócz Limit rodzin współpracujących z jednym asystentem rodziny - Przemoc w rodzinie, Asystent Rodziny przeczytaj również:
Program osłonowy dla ZI
asystent rodzin - pozbawienie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców
OSP częściowo ubezwłasnowolniona częściowo
Przekazanie NK
Punkt konsultacyjny dla osób stosujących przemoc domową
NK- przekazanie, a grupa diagnostyczno-pomocowa
KTO PODPISUJE WNIOSKI DO SĄDU, GKRPA, SZKOŁY
Bezsilność organów