Metamorfoza OPS Śródmieście m.st. Warszawy - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 1 z 47    [ Posty: 462 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 01 kwie 2011, 20:47

Istotne zmiany w Ośrodku Pomocy Społecznej Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy wprowadza nowa Pani Dyrektor. Pracownicy socjalni mają coraz mniej czasu na świadczenie pracy socjalnej. Obecnie priorytetem jest wyrafinowana biurokracja i związana z nią papierologia. Są już pierwsz rezultaty wprowadzonych zmian. Mocno obciążeni nowymi procedurami pracownicy ośrodka - szczególnie działy pomocy środowiskowej oraz dział świadczeń. Pracownicy socjalni mniej mają czasu na pracę socjalną i zwykłą rozmowę z osobami, którym pomagają. Skuteczne pomaganie utrudnia ponadto obsługa testowanej, nowej wersji programu Pomost.

Refleksja

Otumanieni lawiną zmian oraz nowych procedur pracownicy socjalni wolniej udzielają pomocy finansowej w formie zasiłków. Jeśli pomagają wolniej, również wolniej wydają pieniądze z mocno okrojonego budżetu na zadania własne. Powszechnie wiadomo, że tam gdzie nie wiadomo o co chodzi zazwyczaj chodzi o pieniądze. Może właśnie o to chodzi? Globalny kryzys i dziura budżetowa?

Mieszkańcy Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy,
korzystający z pomocy Ośrodka Pomocy Społecznej

Większość pracowników socjalnych tego Ośrodka chciałaby wam pomagać skutecznie, przynajmniej tak samo skutecznie jak w latach ubiegłych. Jednak to nie my decydujemy o stosowanych procedurach pomagania oraz budżecie na zasiłki przewidziane ustawą o pomocy społecznej. Decydentami w tej kwestii są Zarząd Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy m.in. Burmistrz oraz Radza Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy.

Zarząd Dzielnicy
http://www.srodmiescie.warszawa.pl/cms/ ... dziel.html

Rada Dzielnicy
http://www.srodmiescie.warszawa.pl/cms/ ... dzeln.html

OPS Dzielnicy Śródmieście m. st. Warsawy
http://www.ops-srodmiescie.waw.pl/

Śródmiejska Troska Socjalna
~troska

Napisano: 21 lis 2013, 0:17

co tam socjalni jakies spotkanko wykluczonych- zarobionych! na 21 ?
~- REFLEKSJA

Napisano: 21 lis 2013, 0:42

A będzie spotkanie wykluczonych?
Wiem, że trwają przygotowania do oficjalnego spotkania pracowników \"nowej jakości pomagania\". Spotkają się z władzami dzielnicy raportując, że redukcja etatów w ramach likwidacji OPS i ŚOO polepszyła jakość pomocy dla mieszkańców dzielnicy. Ciekawe co powie koleżanka Magda Kulik w trakcie wystąpienia w ramach oficjalnych obchodów Dnia Pracownika Socjalnego zorganizowanych w filii dawnego ŚOO przy ul. Twardej?
~Albercik

Napisano: 21 lis 2013, 1:01

że następny będzie jej stary ha ha
~- REFLEKSJA

Napisano: 21 lis 2013, 1:13

Prawdopodobnie udowodni, że redukcja zatrudnienia miała pozytywny wpływ na realizację zadań pomocy społecznej dla mieszkańców dzielnicy. Ponadto w imieniu pracowników podziękuje Burmistrzowi za umożliwienie realizacji pomocy zgodnie z nowym standardem pomagania. Będą kwiaty i brawa!
~Albercik

Napisano: 21 lis 2013, 1:43

no patrzcie, jak to się ludziom poglądy zmieniają!!!a jeszcze kilka miesięcy temu była sercem po drugiej stronie. A może nie, może tak mi się wydawało. Może jednak stała tak jakby okrakiem (jedną nóżką po stronie koleżanek drugą ....wiadomo )Nie ważene!! było minęło. Jakby nie było nadal uważam, że zgotowali nam świetny sprawdzian moralności, uczcwości i koleżeństwa w ekstremalnej sytuacji. Z okazji dnia pracownika socjalnego życzę wszystkim zadowolenia z pracy i z siebie.
~juhas

Napisano: 21 lis 2013, 2:01

Tymczasem na Ursynowie

21 listopada w OPS Ursynów m.st. Warszawy. Przewodniczący Związku Zawodowego nie otrzymał zgody na wystąpienie podczas uroczystości organizowanej z okazji Dnia Pracownika Socjalnego. http://www.opsursynow-zzp.waw.pl
~pracownik socjalny

Napisano: 21 lis 2013, 23:53

Wszystkim moim wspaniałym kolegom i koleżankom , wspaniałym pracownikom socjalnym, z którymi miałam zaszczyt pracować przez wiele, wiele lat w OPS Żurawia składam najserdeczniejsze życzenia w dniu naszego święta.
Każdego dnia w nowej pracy przekonuję się jaką niezwykłą szkoła zawodu było to miejsce.
Pozdrawiam wszystkich
Teresa Sobolewska
~Życzenia

Napisano: 22 lis 2013, 3:21

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało szereg rewolucyjnych zmian w systemie pomocy społecznej w Polsce. Przedstawiciele Polskiej Federacji Związkowej Pracownikow Socjalnych i Pomocy Spolecznej mówili o planowanych zmianach w audycji Polskiego Radia PR24.

Rozmowa w studio radiowym odbyła się 21 listopada w Dniu Pracownika Socjalnego. (Co pracownicy socjalni mówią na temat planowanych zmian, swojej pracy oraz jakie mają postulaty? - dostępny jest plik dźwiękowy).

Jako przykład zagrożeń wskazano Likwidację OPS i ŚOO w Dzielnicy Śródmieście m.st. Warszawy, gdzie zmieniając nazwę instytucji dokonano drastycznej redukcji personelu obsługującego zadania pomocy społecznej.

http://www.polskieradio.pl/130/2791/Art ... niejszych-
angoc

Napisano: 23 lis 2013, 18:22

przestrzeganie prawa i Pani Prezydent

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/prez ... sora/ss7xh
~stefanka


  
Strona 1 z 47    [ Posty: 462 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x