jeżeli dziecko ukończyło w czerwcu szkołę, obecnie ma praktyki, od września nie będzie kontynuowało nauki w szkole oraz w szkole wyższej to czy należy się karta dużej rodziny do 31.08.2015 r., jeżeli matka tego dziecka złożyłaby dzisiaj wniosek o wydanie tejze karty?
Ile ma lat dziecko? czy ma grupę niepełnosprawności? Art. 11.1 ustawy o KDR mówi wyczerpująco pkt 2,3 i 4. Moim zdaniem, jeżeli skończyło 18 lat i nie planuje nauki to NIE. Bo z twojej wypowiedzi wychodzi, że dziecko ukończyło naukę .
jeżeli ma jeszcze praktyki to znaczy że jest uczniem, zresztą przyznajemy kartę do 30.09 roku w którym uczeń kończy naukę. Ja miałam ostatnio taki problem ze studentem, obronil pracę w marcu ale rok akademicki kończy się 30.09 - poprosiłam o zaświadczenie z uczelni żeby mieć pewność. Wniosek został złożony w lipscu, dzwonilam jeszcze do ministerstwa żeby się upewnic i kazali przyznać kartę.