nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Wybrane tematy:
socjoterapia Opieka prawna nad małoletnią wychowanką w ciąży Zwolnienie dziecka z placówki opiekuńczo- wychowawczej urlopowanie wszystkich wychowanków z placówki... Alimenty ponowne umieszczenie w POW odpłatność za pobyt pensjonariusza w ZOL
ODPOWIEDZ
~mariusz

Re: nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Post autor: ~mariusz »

Taaa..... w zyciu w placókach opiekuńczo wychowawczych nie bylo lepszej okazji i atmosfery do nawiązywania przez dzieci więzi emocjonalnych z wychowawcami. Aby te więzi były prawidłowe, (tak twierdzi p. minister) opierały się na dobrych relacjach, kontakt z dzieckiem niestety musi być dłuższy, niż to wynika z ustawy Karta Nauczyciela\" -

Narzekata i narzekata,.... byśta zrozumieli lepiej że to dla dobra nas wszystkich . Zrozumta, ze nie chodzi o to jak pracujeta, tylko żebysta w pracy siedzieli.

Inny link podobny do zamieszczonego przez marianne
https://wyborcza.pl/1,91446,15317114,MPi ... czych.html
~mariusz

Re: nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Post autor: ~mariusz »

... i kurza mnie jak ich kolejny raza czytam.... czas kontaktu z dzieckie.... Wystarczylo w art. 42 KN zwiekszyc pensum
~Marcin

Re: nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Post autor: ~Marcin »

Marianno wielu wychowawców zatrudnionych na kp tez należało do ZNP. Należało bo z czasem się wypisywali.
~Tomek

Re: nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Post autor: ~Tomek »

my podpisaliśmy z dyrektorem porozumienie stron jeszcze w grudniu, niestety zgodziliśmy się na obniżenie pensji i co? musztarda po obiedzie- 3 osoby straciły pracę w związku z tym, że było nas za dużo podobno. Tylko, że teraz są problemy z ułożeniem grafiku- niestety.Ale co tam- taniej jest. Dyrektor nawet wywalczył sobie wyższą pensję, po tym jak innym obniżył.Czy są jacyś normalni dyrektorzy?, bo jak czytam to forum to ze świecą ich szukać.
~mariusz

Re: nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Post autor: ~mariusz »

No, porozumienie stron --- to ładnie
ze zwolnieniami to do sadu , . nie podałeś powodu zwolnień, czyżby redukcja ?
Przyczyna wypowiedzenia umowy o prace musi byc prawdziwa.

https://www.praca.org.uk/twoje-prawa-prz ... cji-etatow


A jak to jest, ze w sier, wrzes, pa. lis, gru było was w sam raz, a w styczniu za dużo. pewnie macie w tygodniu pracować na dyżurze 40 g.

Ja wam mowie, będą nas chcieli traktować jak stróża do dzieci
~Wojtek

Re: nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Post autor: ~Wojtek »

Mariuszu,
redukcja etatów z powodu podwyższenia pensum ludziom z KN (wcale niekoniecznie aż do 40 godz/tyg) jest jak najbardziej prawdziwym i jedynym istotnym argumentem uzasadniającym wypowiedzenie umowy o pracę. Do końca 2013 było w sam raz, a np. paru ludzi z KN ma teraz pensum o ok. 10 godz. wyższe i niestety robi się 1 etat z dużo.
Pozdr.
~Wojtek

Re: nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Post autor: ~Wojtek »

za dużo
~mariusz

Re: nowe angaże dla karcianych- piszcie jakie u was

Post autor: ~mariusz »

Wiem wojtek, no tak to wynika z przeliczeń - w moim przypadku jest to 6 g / na tydz.
Ale moznaby sie pokusic o inny model funkcjonowania placowki, oosadzania \"tzw dyżurów\" uwzgledniajac np. potencjał wychowawców w rozumieniu szerszym niż wymagania formalne.
Dochodziloby do odsadzania na dyzurach dla realizacji pewnych inicjatyw, zajęc, w ktorych nie moga brac udziału wszyscy wychowankowie..
Chyba utopia....
ODPOWIEDZ