Niby nie ma ograniczeń. Wszystko zależy od uzasadnienia, aczkolwiek wspomniano kiedyś, żeby nie dublować sprzętów, które mają tę samą/zbliżoną funkcję. U nas są laptopy i telefony (zastanawialibyśmy się, czy dać do tableta, ale głównie uzasadnienie jest istotne).
pisali kiedyś jakieś wyjaśnienie, że teraz sprzęty typu komputer, telefon, tablet projektowane są uniwersalnie, więc u nas osoba taka nie dostałaby do komputera i tabletu, zdarzało się, że ktoś dostał do laptopa i telefonu, ale wszystko zależało jak uzasadnił każde urządzenie z osobna
Takie pismo kiedyś pisałem do ludzi:
"Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie informuje, że kilka lat temu w programach PFRON zrezygnowano z podziału na podstawowy oraz specjalistyczny sprzęt i oprogramowanie. Głównie z tego powodu, że w wyniku tzw. projektowania uniwersalnego, co raz więcej sprzętu elektronicznego i oprogramowania jest fabrycznie wyposażona w funkcje umożliwiające ich obsługę przez osoby z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Co więcej, na przykład, standardowy smartphone posiadający odpowiednie oprogramowanie, może spełniać funkcje takich urządzeń specjalistycznych jak: lupa elektroniczna, urządzenie lektorskie skanujące i rozpoznające tekst, dyktafon, odtwarzacz książek mówionych itd. Ponadto, w określeniu „komputer” (stacjonarny lub mobilny) zawierają się nie tylko komputery stacjonarne czy przenośne typu laptop, notebook, netbook, ale wszystkie inne mobilne urządzenia komputerowe typu tablet, palmtop, smartphone itp.
Wszystkie je traktujemy jako sprzęt elektroniczny/komputerowy, gdyż ich konstrukcja oraz większość cech funkcjonalnych są zasadniczo takie same. Urządzenia te posiadają procesory, płyty główne, pamięć operacyjną, najczęściej wyświetlacze oraz systemy operacyjne. Dzięki którym można na nich instalować różnego rodzaju dedykowane oprogramowanie.
W związku z powyższym, prosimy o uzupełnienie złożonego wniosku o szczegółowe uzasadnienie dotyczące wnioskowanego sprzętu elektronicznego, tj.:laptopa oraz smartphone."