Proszę o radę - czy przy Przy ustalaniu odpłatności rodziców za pobytdziecka w RZ lub placówce uwzględniacie w składzie rodziny to dziecko jeżeli rodzice ponoszą za jego pobyt odpłatność. Nasz prawnik uważa, że tak, ktoś inny że nie a ja już zgłupiałam
czyli - idę pierwszy raz, dochód na osobę (bez uwzględnienia dziecka kt jest w placówce) przekracza kryterium wydaję decyzję o odpłatności a potem idę na aktualizację po pół roku i uwzględniam to dziecko - wtedy już nie przekraczają kryterium i są zwalniani ... i za kolejne pół roku zabawa od punktu zero bo dziecka nie uwzględniam? I tak w koło Macieju?
My uwzględniamy w składzie rodziny dziecko, na które ustalana jest odpłatność, nawet jeśli rodzice nie płacą na nie. Tylko inne dzieci uwzględnia się pod warunkiem, że rodzice na nie płacą. Mam interpretację Ministerstwa.