Ogólnopolska Pikieta 30.11.2013 - Pomoc społeczna (forum ogólne)

  
Strona 15 z 48    [ Posty: 471 ]
Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW

Napisano: 28 lis 2013, 13:08

dzibar weź ciepłe majtki NA PIKIETE( I KILKA GUMEK BO NIGDY NIE WIADOMO HA HA HA )
~TA

Napisano: 28 lis 2013, 13:16

Janie czemu drwisz, szydzisz i dezinformujesz? Podany przez Ciebie adres odsyła do strony, która od kilku lat nie jest aktualizowana. Możliwe, że jest już stroną archiwalną z której przestała korzystać Krajowa Sekcja Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ \"Solidarność\".

Aktualna oficjalna strona NSZZ \"Solidarność\" http://www.solidarnosc.org.pl/

Polecam natomiast:

Socjalni - dla osób, rodzin i dla społeczeństwa. Silni - Razem!
http://www.socjalni.pl/

Dzibar natomiast proponuję skonsultowanie planowanych przez nią działań z organizatorami protestu pracowników socjalnych.
~pracownik socjalny

Napisano: 28 lis 2013, 13:28

~~pracowniku socjalny ja z nikim konsultować nie zamierzam tego co mam do przekazania, jako z zawodu pracownik socjalny walczę od kilkunastu lat o sprawy pracownicze, a po zwolnieniu z pracy juz we własnym imieniu o godne życie pracownika socjalnego, poniewaz do tej pory nikt nie wyraził i nie czynił żadnych działań aby mnie wesprzeć to jako, ze organizatorzy zaprosili wszystkich pracowników socjalnych ( czyli też byłych, którzy mają wiele do powiedzenia) nie zamierzam być traktowana jako ktos wyjatkowy, tylko korzystam ze swoich praw jak kazdy inny uczestnik pikiety:)
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 28 lis 2013, 13:44

\"Możliwe, że jest już stroną archiwalną..... \" - cała solidarność to jedno wielkie archiwum X, a ta strona jest (powinna) żyć bo jest aktualną strona funkcjonującej sekcji krajowej.
~Jan

Napisano: 28 lis 2013, 13:55

jasiek, zapraszamy na pikietę. przyjdź, będziesz miał okazję osobiście powiedzieć jamce co o nim myślisz. damy ci również możliwość przedstawienia twoich merytorycznych uwag dotyczących pomocy społecznej.
~p

Napisano: 28 lis 2013, 14:11

Pomoc społeczna obejmuje bardzo duży obszar działania i jest wiele kwestii, które wymagaja zmian i naprawienia szkod dlatego tez i rozmowy będą pewnie odbywały się na różnych szczeblach w zależnosci od wiedzy, doswiadczenia ale też zaangażowania i kompetencji - sa kwestie wspolne, ale również takie, które dotyczą konkretnych grup pracowników socjalnych zabezpieczających potrzeby w ich zakresie działań - dlatego nie uważam, aby stworzenie warunków do wspolnego spotkania się różnorodnych srodowisk pomocowych dawało komukolwiek jakiekolwiek prawa czy upoważniało do rozmów w imieniu wszystkich pracowników ps.
Nie jestesmy srodowiskiem jednorodnym, ale nasze cele są spójne dlatego razem będziemy pikietować.
Jednak ja z pewnoscią zwrócę uwagę rzadu na kwestie starszej kadre pracowniczej i wykorzystania jej zasobów w aspekcie ustawy o przedłużeniu wieku emerytalnego do 67rż oraz braku uregulowań prawnych w tej kwestii co w moim przekonaniu jest niezgodne z prawem bo dyskryminujace pracowników socjalnych w odniesieniu do innych grup zawodowych ( możliwosc podjecia działalnosci społecznej w zawodzie pracownik socjalny).
Ponadto kwestia rent zawodowych, płatnych urlopów zdrowotnych
dla starszych pracowników, którzy podjeli prace bez przygotowania zawodowego - w moim przekonaniu macierzyste zaklady pracy musza być zobowiazane do ponoszenia odpowiedzialnosci za tych pracowników wówczas z wiekszym szacunkiem dbałyby o zasoby ludzkie bo nie opłacałoby sie pracodawcy ponosic koszta zwiazane np. z opłacaniem renty zawodowej lub urlopu zdrowotnego ( a wiec działania profilaktyczne)
~dzibar

Napisano: 28 lis 2013, 14:20

dzibarko wklejarko to nikt nie bedzie rozmawiał - pogadaj sobie ze sobą w lustrze
~no z tobą...

Napisano: 28 lis 2013, 14:25

oczywiscie chodziło o działalnosc gospodarcza w pomozy społecznej jako pracownik socjalny

miało byc
Nie jestesmy srodowiskiem jednorodnym, ale nasze cele są spójne dlatego razem będziemy pikietować.
Jednak ja z pewnoscią zwrócę uwagę rządu na kwestie starszej kadry pracowniczej i wykorzystania jej zasobów w aspekcie ustawy o zawodzie pracownika socjalnego ( która powinna powstać) oraz ustawy o przedłużeniu wieku emerytalnego do 67rż oraz braku uregulowań prawnych w tej kwestii co w moim przekonaniu jest niezgodne z prawem bo dyskryminujace pracowników socjalnych w odniesieniu do innych grup zawodowych ( możliwosc podjecia działalnosci gospodarczej w zawodzie pracownik socjalny).
Ponadto kwestia rent zawodowych, płatnych urlopów zdrowotnych dla starszych pracowników, którzy podjeli prace bez przygotowania zawodowego w latach 90-tych ubieglego wieku - w moim przekonaniu macierzyste zaklady pracy musza być zobowiazane do ponoszenia odpowiedzialnosci za tych pracowników i to powinny być zobowiazania ustawowe - wówczas z wiekszym szacunkiem dbałyby o zasoby ludzkie bo nie opłacałoby sie pracodawcy ponosic koszta zwiazane np. z opłacaniem renty zawodowej lub urlopu zdrowotnego ( a wiec działania profilaktyczne)

Na to mam zamiar zwrócić uwagę rzadu i wiele innych propozycji, ale to juz szczegóły listu otwartego nad którym pracuję

~dzibar

Napisano: 28 lis 2013, 14:29

Pożyjemy, zobaczymy ~~no z tobą... pewnie nie będzie o czym rozmawiać jak oprócz deprecjonowania innych nie przedstawisz merytorycznych argumentów
Dzidka
dzibar
Specjalista
Posty: 22161
Od: 06 sie 2006, 18:41
Zajmuję się:
Strona WWW: http://vp.pl
Lokalizacja: Gliwice, Polska

Napisano: 28 lis 2013, 15:38

Wczoraj, to dziś tyle że jutro!

Kilka lat temu Centrum Innowacji Społecznej SIC! z Poznania w ramach polsko-holenderskiego projektu zorganizowało ogólnopolskie badanie dot. kondycji pomocy społecznej w Polsce. Zadano pracownikom pomocy społecznej 50 pytań. Organizatorzy tego badania przed konferencją prasową ogłaszającą wynik badań, która odbyła się w Warszawie spotkali się z przedstawicielami ministerstwa. Przedstawili pracownikom ministerstwa niepokojące wynik badania. Jaka była reakcja pracowników ministerstwa? Pani Dyr. Krystyna Wyrwicka oświadczyła wówczas, że dla ministerstwa to nie są żadne nowości. - Wiemy o wszystkich problemach środowiska pracowników socjalnych - powiedziała Pani Krystyna Wyrwicka. Dlaczego więc przez tyle lat nic w sprawie problemów środowiska pracowników socjalnych nie zrobiono? Dlaczego ministerstwo wstrzymało prace nad ustawą o zawodzie pracownika socjalnego i samorządzie zawodowym pracowników socjalnych?

Rok 2006, Niepokojące wyniki badania ankietowego: http://www.ops.pl/archiwum2/news.php?id=3157

Wyniki ogólnopolskiego badania z roku 2006
http://zalaczniki.ops.pl/sic/50_pytan_d ... _badan.pdf

angoc


  
Strona 15 z 48    [ Posty: 471 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x