Janie czemu drwisz, szydzisz i dezinformujesz? Podany przez Ciebie adres odsyła do strony, która od kilku lat nie jest aktualizowana. Możliwe, że jest już stroną archiwalną z której przestała korzystać Krajowa Sekcja Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ \"Solidarność\".
~~pracowniku socjalny ja z nikim konsultować nie zamierzam tego co mam do przekazania, jako z zawodu pracownik socjalny walczę od kilkunastu lat o sprawy pracownicze, a po zwolnieniu z pracy juz we własnym imieniu o godne życie pracownika socjalnego, poniewaz do tej pory nikt nie wyraził i nie czynił żadnych działań aby mnie wesprzeć to jako, ze organizatorzy zaprosili wszystkich pracowników socjalnych ( czyli też byłych, którzy mają wiele do powiedzenia) nie zamierzam być traktowana jako ktos wyjatkowy, tylko korzystam ze swoich praw jak kazdy inny uczestnik pikiety:)
\"Możliwe, że jest już stroną archiwalną..... \" - cała solidarność to jedno wielkie archiwum X, a ta strona jest (powinna) żyć bo jest aktualną strona funkcjonującej sekcji krajowej.
jasiek, zapraszamy na pikietę. przyjdź, będziesz miał okazję osobiście powiedzieć jamce co o nim myślisz. damy ci również możliwość przedstawienia twoich merytorycznych uwag dotyczących pomocy społecznej.
Pomoc społeczna obejmuje bardzo duży obszar działania i jest wiele kwestii, które wymagaja zmian i naprawienia szkod dlatego tez i rozmowy będą pewnie odbywały się na różnych szczeblach w zależnosci od wiedzy, doswiadczenia ale też zaangażowania i kompetencji - sa kwestie wspolne, ale również takie, które dotyczą konkretnych grup pracowników socjalnych zabezpieczających potrzeby w ich zakresie działań - dlatego nie uważam, aby stworzenie warunków do wspolnego spotkania się różnorodnych srodowisk pomocowych dawało komukolwiek jakiekolwiek prawa czy upoważniało do rozmów w imieniu wszystkich pracowników ps.
Nie jestesmy srodowiskiem jednorodnym, ale nasze cele są spójne dlatego razem będziemy pikietować.
Jednak ja z pewnoscią zwrócę uwagę rzadu na kwestie starszej kadre pracowniczej i wykorzystania jej zasobów w aspekcie ustawy o przedłużeniu wieku emerytalnego do 67rż oraz braku uregulowań prawnych w tej kwestii co w moim przekonaniu jest niezgodne z prawem bo dyskryminujace pracowników socjalnych w odniesieniu do innych grup zawodowych ( możliwosc podjecia działalnosci społecznej w zawodzie pracownik socjalny).
Ponadto kwestia rent zawodowych, płatnych urlopów zdrowotnych
dla starszych pracowników, którzy podjeli prace bez przygotowania zawodowego - w moim przekonaniu macierzyste zaklady pracy musza być zobowiazane do ponoszenia odpowiedzialnosci za tych pracowników wówczas z wiekszym szacunkiem dbałyby o zasoby ludzkie bo nie opłacałoby sie pracodawcy ponosic koszta zwiazane np. z opłacaniem renty zawodowej lub urlopu zdrowotnego ( a wiec działania profilaktyczne)
oczywiscie chodziło o działalnosc gospodarcza w pomozy społecznej jako pracownik socjalny
miało byc
Nie jestesmy srodowiskiem jednorodnym, ale nasze cele są spójne dlatego razem będziemy pikietować.
Jednak ja z pewnoscią zwrócę uwagę rządu na kwestie starszej kadry pracowniczej i wykorzystania jej zasobów w aspekcie ustawy o zawodzie pracownika socjalnego ( która powinna powstać) oraz ustawy o przedłużeniu wieku emerytalnego do 67rż oraz braku uregulowań prawnych w tej kwestii co w moim przekonaniu jest niezgodne z prawem bo dyskryminujace pracowników socjalnych w odniesieniu do innych grup zawodowych ( możliwosc podjecia działalnosci gospodarczej w zawodzie pracownik socjalny).
Ponadto kwestia rent zawodowych, płatnych urlopów zdrowotnych dla starszych pracowników, którzy podjeli prace bez przygotowania zawodowego w latach 90-tych ubieglego wieku - w moim przekonaniu macierzyste zaklady pracy musza być zobowiazane do ponoszenia odpowiedzialnosci za tych pracowników i to powinny być zobowiazania ustawowe - wówczas z wiekszym szacunkiem dbałyby o zasoby ludzkie bo nie opłacałoby sie pracodawcy ponosic koszta zwiazane np. z opłacaniem renty zawodowej lub urlopu zdrowotnego ( a wiec działania profilaktyczne)
Na to mam zamiar zwrócić uwagę rzadu i wiele innych propozycji, ale to juz szczegóły listu otwartego nad którym pracuję
Kilka lat temu Centrum Innowacji Społecznej SIC! z Poznania w ramach polsko-holenderskiego projektu zorganizowało ogólnopolskie badanie dot. kondycji pomocy społecznej w Polsce. Zadano pracownikom pomocy społecznej 50 pytań. Organizatorzy tego badania przed konferencją prasową ogłaszającą wynik badań, która odbyła się w Warszawie spotkali się z przedstawicielami ministerstwa. Przedstawili pracownikom ministerstwa niepokojące wynik badania. Jaka była reakcja pracowników ministerstwa? Pani Dyr. Krystyna Wyrwicka oświadczyła wówczas, że dla ministerstwa to nie są żadne nowości. - Wiemy o wszystkich problemach środowiska pracowników socjalnych - powiedziała Pani Krystyna Wyrwicka. Dlaczego więc przez tyle lat nic w sprawie problemów środowiska pracowników socjalnych nie zrobiono? Dlaczego ministerstwo wstrzymało prace nad ustawą o zawodzie pracownika socjalnego i samorządzie zawodowym pracowników socjalnych?