czytam i nie wierzę-można sie nie zgadzać z poglądami innych ale obrażać w taki sposób jak to robi Adam w stosunku do Dzibar to żenada. jeżeli Dzibar lub ktos inny ma ochotę wyrażać swoje poglądy to ma do tego prawo w 100 % nawet jeżeli się z tym nie zgadzamy. Dla mnie prawda jest taka, że kto ma rzetelna wiedzę i kompetencje sam się obroni czy zmiany będą czy nie. Jak będzie prywatyzacja założę agencję usług socjalnych i tyle.
już po ... PROTEŚCIE ???? HAHAHAHHAHAHHA, dzieciaki, dzieciaki, z związki są dla prominentnych związkowców do zarabiania dużych pieniędzy, patrz solidarność i ich płace, przecież oni zarabiają więcej niż nie jeden wójt, burmistrz czy starosta, a odpowiedzialności ŻADNEJ , ŻADNEJ !!!!!!!!!!!!!Więc nie łudźcie się , że to co wykrzykują związkowcy, tacy jak Piotruś D. to działanie na rzecz kogokolwiek, to obrona swojej pozycji i swojej kasy. Dzieciaki
"Socjalni - dla osób, rodzin i dla społeczeństwa. Silni - Razem"
W Dniu Pracownika Socjalnego przedstawiciele Polskiej Federacji Związkowej Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej - Paweł Maczyński i Jacek Szwalgin spotkali się z Panią Krystyną Wyrwicką - Dyrektor Departamentu Pomocy i Integracji Społecznej MPiPS.
Okazją do spotkania było obchodzone w tym dniu święto pracowników socjalnych i pomocy społecznej, a także zbliżający się termin pikiety naszego środowiska zawodowego organizowanej w odpowiedzi na ministerialne plany zmian w ustawie o pomocy społecznej.
Członkowie Zarządu PFZPSiPS wręczyli Pani Dyrektor Krystynie Wyrwickiej wspólną petycję organizatorów protestu (Pikieta w dniu 30 listopada) podpisaną przez Przewodniczących: Pana Jerzego Gilewskiego (PFZPSiPS) oraz Pana Stanisława Jamkę (Krajowa Sekcja Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ "Solidarność").
W trakcie spotkania przedstawiciele Federacji wyrazili oczekiwanie prowadzenia realnego dialogu ze środowiskiem osób realizujących zadania pomocy społecznej. Wskazano na potrzebę kontaktu i rozmów nie tylko z reprezentantami samorządu oraz pracodawców. Za istotne uznano też wyjście z dialogu opartego wyłącznie na pisemnych konsultacjach założeń do zmiany ustawy. Poinformowano również, że założenia powyższe wzbudziły wśród pracowników systemu pomocy uzasadnione obawy zarówno w kwestiach dotyczących ich zatrudnienia (możliwość utraty pracy), jak i społecznych konsekwencji dla podopiecznych.
Pani Krystyna Wyrwicka poinformowała, że pomysł stworzenia agencji usług socjalnych (powierzenia zadań podmiotom niepublicznym), jako budzący największe kontrowersje, zapewne nie będzie realizowany; strona ministerialna "nie upiera się również" co do konieczności zmian nazw jednostek pomocy społecznej. Wspólnie uznano za wartościowe w założeniach - położenie nacisku na działania profilaktyczne, z kolei za niepokojące - członkowie Zarządu Federacji - uznali zwiększenie znaczenia działań aktywizujących oraz interwencyjnych, tym bardziej że jeszcze bardziej położy to nacisk na ilościowy, a nie jakościowy wymiar pracy socjalnej.
Pani Dyrektor Departamentu poinformowała, że dotychczas nie został wyłoniony nowy skład Rady Pomocy Społecznej, a także zaprosiła przedstawicieli Federacji na następne spotkanie, którego termin zostanie uzgodniony - celem omówienia postulatów oraz pomysłów naszego środowiska.
....\"oraz Pana Stanisława Jamkę (Krajowa Sekcja Pracowników Pomocy Społecznej NSZZ \"Solidarność\")\" ALE JAJA ten Pan Stanisław Jamka to emeryt z Krakowa, nie mający obecnie żadnego kontaktu z pracą w jednostkach pomocy społecznej i samą pomocą społeczną, nie mówiąc już o .....
I to jest ekipa godna uznania ????????????????