OPS nie przyjmuje wniosków ZDO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: de Charette

Napisano: 15 maja 2014, 16:40

Jak w temacie. Panie miały chyba zbyt mało czasu gdyż nie zdążyły opracować wzoru wniosku i nie pozwalają go złożyć do czasu otrzymania informacji pocztą. Ciekawe tylko jakby tak miały czekać na swoją pensję. Czy w tej sytuacji pozostaje tylko czekać ??? Przecież w ustawie wyraźnie jest napisane że wszczęcie następuje na wniosek a nie na wniosek po otrzymaniu informacji.
katik


Napisano: 15 maja 2014, 17:31

Ja proponuję pójsc do p. Burmistrza i zapytac dlaczego nie można zlożyc wniosku?
SKO

Napisano: 15 maja 2014, 18:13

U mnie ta sama sytuacja byłam dziś i Panie stwierdziły że mam czekać do przyszłego tygodnia bo dopiero jutro będą wysyłać pisma do ludzi. Po prostu brak słów i nerwów
alka29

Napisano: 15 maja 2014, 19:02

katik pisze:Jak w temacie. Panie miały chyba zbyt mało czasu gdyż nie zdążyły opracować wzoru wniosku i nie pozwalają go złożyć do czasu otrzymania informacji pocztą. Ciekawe tylko jakby tak miały czekać na swoją pensję. Czy w tej sytuacji pozostaje tylko czekać ??? Przecież w ustawie wyraźnie jest napisane że wszczęcie następuje na wniosek a nie na wniosek po otrzymaniu informacji.
katik pisze:Jak w temacie. Panie miały chyba zbyt mało czasu gdyż nie zdążyły opracować wzoru wniosku i nie pozwalają go złożyć do czasu otrzymania informacji pocztą. Ciekawe tylko jakby tak miały czekać na swoją pensję. Czy w tej sytuacji pozostaje tylko czekać ??? Przecież w ustawie wyraźnie jest napisane że wszczęcie następuje na wniosek a nie na wniosek po otrzymaniu informacji.
polecam złożyć wniosek choćby napisany odręcznie (nie ma wzoru wniosku)- nikt nie ma prawa odmówić jego przyjęcia ;)
Monstr
Awatar użytkownika
Stażysta
Posty: 195
Od: 30 kwie 2014, 20:52
Zajmuję się:

Napisano: 15 maja 2014, 20:06

Z jednej strony definitywnie nie powinny odmówić przyjęcia wniosku, z drugiej - na poinformowanie mają 14 dni, wypłat i tak nie będzie w maju, więc to może być denerwujące zachowanie ale niepowodujące żadnej zwłoki w wypłacie. No, ale jeszcze raz powtarzam, nie miały prawa odmówić przyjęcia wniosku.
Walka z wiatrakami since 1998.
Iks
Awatar użytkownika
Starszy inspektor
Posty: 5941
Od: 27 lut 2014, 20:32
Zajmuję się:
Lokalizacja: Polska C

Napisano: 15 maja 2014, 20:30

Ale w niektórych OPS są pieniądze na wypłate w maju wyrównań tylko powiedziano że trzeba złożyć przed 20 maja i chodż by w ostatnim tygodniu maja ale będą pieniądze a ci co złożą po 20 maja będą pieniądze w czerwcu. Więc jak to w końcu jest
kamelia27

Napisano: 15 maja 2014, 20:58

To nie ma znaczenia kiedy pani złoży czy jutro czy w przyszłym tyg. po otrzymaniu informacji poniewaz i tak pieniądze będą wypłacane w czerwcu, a poza tym jeszcze programy nie są zaktualizowane więc pracownicy są tak na prawdę bezradni. Do tego dochodzą jeszcze szkolenia które mają usprawnić pracę ops-ów ale także mają wskazać jak mają być przyjmowane Państwa wnioski aby jak najszybciej móc wyplacić pieniązki. Także teraz na prawdę jest duże zamieszanie z ZDO , najlepiej spokojnie czekać na pisemko a pieniążki na koncie powinny byc w czerwcu ;)
mimi1986

Napisano: 16 maja 2014, 8:06

mimi1986 pisze:To nie ma znaczenia kiedy pani złoży czy jutro czy w przyszłym tyg. po otrzymaniu informacji poniewaz i tak pieniądze będą wypłacane w czerwcu, a poza tym jeszcze programy nie są zaktualizowane więc pracownicy są tak na prawdę bezradni. Do tego dochodzą jeszcze szkolenia które mają usprawnić pracę ops-ów ale także mają wskazać jak mają być przyjmowane Państwa wnioski aby jak najszybciej móc wyplacić pieniązki. Także teraz na prawdę jest duże zamieszanie z ZDO , najlepiej spokojnie czekać na pisemko a pieniążki na koncie powinny byc w czerwcu ;)
Nie zgodzę się. OPSy mogą nie mieć możliwości wydania decyzji, też nie mam, co nie zwalnia ich z obowiązku umożliwienia przyjęcia wniosku już od pierwszego dnia obowiązywania ustawy. Dla mnie takie zachowanie organu to skandal.
Brak środków na realizację świadczeń w maju również nie jest usprawiedliwieniem barku przygotowania/nie przyjęcia wniosku, kiedy ustawa obowiązuje.
Co kogo obchodzi, czy szkolenia były czy nie. Na szkoleniach pracownicy OPS mają się uczyć jak przyjąć wniosek, przystawić pieczątkę czy zarejestrować sprawę? Nie sądzę.
Zakładając nawet, że na szkoleniu wyjdą jakieś nowości, organ uzna, że do przyznania niezbędne jest dodatkowe oświadczenie, cokolwiek, od tego jest możliwość wezwania strony. A wniosek musi być przyjęty, jeśli strona chce go złożyć.
"Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek."
Terry Pratchett
kronos79
Awatar użytkownika
Inspektor
Posty: 3095
Od: 19 lut 2014, 10:39
Zajmuję się:
Lokalizacja: z OPS

Napisano: 16 maja 2014, 8:08

Tak jak kronos79
VISA


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny