PFRON

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 07 gru 2012, 14:37

Witam, mam pytanie dotyczące dofinansowania ze środków PFRON. Osobą niepełnosprawną jest 8-letnie dziecko, które nie chodzi, a jego mama chce ubiegać się w PCPR o dofinansowanie zakupu wózko-roweru trójkołowego (firmy Taga), którym chce przewozić dziecko. Może Państwo zetknęli się z podobną sytuacją? Mam wątpliwości czy może ona ubiegać się o dofinansowanie zakupu takiego roweru, do tej pory przyznawaliśmy dofinansowania do roweru trójkołowego, którym poruszała się osoba niepełnosprawna (w ramach likwidacji barier technicznych).
~Ula


Napisano: 07 gru 2012, 23:32

U nas dofinansowanie do takiego roweru przyznajemy w ramach sprzetu rehabilitacyjnego, ale dla niepelnospranej osoby, ktora rowerem sie porusza.
Nie widze tutaj zasadnosci przyznania dofinansowania.
~G.

Napisano: 07 sty 2013, 22:09

Nie można. Dofinansowaniu w ramach sprzętu rehabilitacyjnego podlega tylko i wyłącznie sprzęt, który ma służyć do UŻYTKU DOMOWEGO (rehabilitacji w warunkach domowych). Żadnego wyjeżdżania z nim gdziekolwiek.

Po drugie, to sprzęt musi służyć wyłącznie osobie niepełnosprawnej, a nie osobom drugim czy nawet trzecim i musi mieć bezpośredni związek z dysfunkcją!

Po trzecie, jak sam nazwa wskazuje, sprzęt ma służyć REHABILITACJI, a nie ułatwieniu przemieszczania się takiej osoby.
~Mefisto


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny