plan pomocy dziecku

  
Strona 1 z 10    [ Posty: 98 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 11 cze 2012, 15:43

Czy plan pomocy dziecku sporządzacie tylko dla dzieci w rodzinach objętych opieką koordynatora, czy dla każdego dziecka umieszczonego w rodzinie zastępczej, nawet jak rodzina nie posiada koordynatora
~Aga


Napisano: 11 cze 2012, 16:22

jeżeli rodzina nie posiada koordynatora organizator pełni funkcję koordynatora... stąd : Plan pomocy dziecku należy stworzyć dla wszystkich nieletnich przebywających w pieczy
~szkal31

Napisano: 12 cze 2012, 1:20

Co za bzdury! Tylko dla rodziny zastepczej .któa wystąpiła z wnioskiem o przyznanie jej koordynatora pieczy zastepczej tworzy sie plan pomocy dla kazdego dziecka w niej przebywajacego. Pozostałe rodziny są faktycznie pod opieką organizatora ,ale on nie tworzy żadnego z nimi planu.Organizator zleca pracownikowi PCPR pracę z taką rodziną, jest to głównie pisanie opinii na temat tej rodziny do sądu.Poza tym 2 nowelizacja ustawy, która została podpisana przez prezydenta, mówi nam ,że: koorynatorem są objęte rodziny zastępcze na ich wniosek,które maja 2-letni staż bycia rodziną( do tej pory był wymagany 3-letni staż) Doppiero za 3 lata wszystkie rodziny obowiazkowo mają być objęte koordynatorem rodzinnej pieczy zastępczej w PCPR-achj, tak samo dotyczy to asystentów rodzin w OPS -ach.
~Zosia

Napisano: 12 cze 2012, 20:36

Ministerstwo twierdzi, że każde dziecko umieszczone w pieczy zastępczej ma być objęte planem pomocy, sytuacja każdego dziecka oceniona i również oceniona każda rodzina zastępcza. Bez względu na to, czy rodzina objęta jest pracą koordynatora, czy utworzona przed czy po 1.01.2012 r. Pogratulować wyobraźni ustawodawcom! szkoda, że za tą wyobraźnią nie idą odpowiednie pieniądze na zatrudnienie i przygotowanie pracowników, bo te z konkursu, to tylko namiastka i nie dla wszystkich.
Kasia
~Kasia
Inspektor
Posty: 2001
Od: 29 mar 2007, 16:54
Zajmuję się:
Lokalizacja: Ryczywół, Polska

Napisano: 13 cze 2012, 9:46

to wrszeszcie robicie palny wszystkim dzieciom?
~Ela

Napisano: 13 cze 2012, 10:01

Robimy plany pomocy dla wszystkich dzieci, po przeprowadzeniu oceny sytuacji dziecka w rodzinie zastępczej i po ocenie rodziny. Stopniowo. W pierwszej kolejnosci dla nowych rodzin.
~Izabela

Napisano: 13 cze 2012, 10:20

i tak kazdy będzie robił po swojemu, bo ta ustawa nic jasno nie określa. wszystko w sferze domysłów..
~Dora

Napisano: 20 cze 2012, 19:31

mam pytanie dotyczące planu pomocy dziecku - w jaki sposób robicie ten plan w sensie czy jest w formie konkretnych celów i zadan, na ja długo rozpisujecie taki plan? czy na konkertny czas ? czy jako koordynatorzy sami decydujecie o tym planie czy wspolpracujecie z asystentami (ktorych jest malo) ? bardzo proszę o pomoc :)
~gosia 30

Napisano: 20 cze 2012, 19:47

Plany tworzymy na podstawie oceny sytuacji dziecka w której z kolei zawarty jet test określający funkcjonowanie dziecka w 3 sferach; społecznej i emocjonalnej, psychomotorycznej oraz pedagogicznej. z tego testu oraz reszty oceny wynika nam jakie problemy maja dzieci- mówić ogólnikowo oczywiście. nasze plany maja formę tabeli która składa sie z 3 czesci: planowane działania, os. zaangażowane, planowane efekty podjętych działań.
zakładamy że czas realizacji planu to będzie 6 mies czyli do przeprowadzenia kolejnej oceny sytuacji dziecka. Koordynatorzy sami układają plan jednakże ja współpracuje z rodzinami zastępczymi przy tworzeniu go. wysyłam i mailem i proszę o jakieś uwagi bądź spostrzeżenia.
~aga

Napisano: 21 cze 2012, 17:11

aga jakbyś mogła się podzielić swoją pracą będę wdzięczna:(
email:[email protected]
~gosia


  
Strona 1 z 10    [ Posty: 98 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny