POMOCY DOBRE DUSZYCZKI

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: ewalu

Napisano: 28 gru 2016, 14:25

Proszę o pomoc bo nie wiem jak mam wybrnąć z tej sytuacji.
Pani ma przyznane świadczenie (od 01.04.2016r. do 30.09.2017r.) na pierwsze i jedyne dziecko które ma orzeczenie o niepełnosprawności do 07.01.2017r. Cały czas łapali się bo mieli nie duży dochód 366zł na osobę. W dniu dzisiejszym Pani doniosła nową umowę męża która została rozpoczęta w październiku + zaświadczenie o zarobku netto za listopad. Po doliczeniu tego dochodu, dochód na członka rodziny wynosi 817.25zł. I o to moje pytanie jak to dobrze rozegrać. Mam zmienić Pani prawo do świadczenia wychowawczego z dniem 08.01.2017r. bo od tego dnia już mi się nie łapią przekroczyli kryterium. Zrobić wszczęcie postępowania z 08.01.2017r. i potem wydać decyzję uchylającą. I jak rozegrać sprawę ze zmianą kwoty świadczenia bo do 07.01.2017r. łapią się bo do tego dnia jest orzeczenia a od 08.01.2017r. już nie bo przekroczyli. ;)
500+++


Napisano: 28 gru 2016, 14:31

w takiej sytuacji nie dzielisz świadczenia, przyznajesz do końca stycznia
rysia

Napisano: 28 gru 2016, 14:36

A co z uchyleniem decyzji od 08.01.2017r??? Najpierw robię wszczęcie postępowania a potem dopiero decyzję uchylającą, czy od razu uchylam z dniem 08.01.2017r. ??? :D
500+++

Napisano: 28 gru 2016, 14:38

Nie uchylasz od 08.01.2017

Art. 18 ust. 4 W przypadku gdy prawo do świadczenia wychowawczego uzależnione jest od niepełnosprawności dziecka, prawo do świadczenia wychowawczego ustala się na okres, o którym mowa w ust. 1, chyba że orzeczenie o niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności zostało wydane na czas określony. W tym przypadku prawo do świadczenia wychowawczego ustala się do ostatniego dnia miesiąca, w którym upływa termin ważności orzeczenia, nie dłużej jednak niż do końca okresu, o którym mowa w ust. 1.

Od lutego 2017 kryterium mają 800 zł na członka rodziny. Jak w lutym umowa dalej będzie kontynuowana i nie będzie nowego orzeczenia to decyzja do uchylenia ze względu na przekroczenie dochodu.
Lubię siedzieć nisko (...) upadek nie jest wówczas tak niebezpieczny.
Korowiow
Awatar użytkownika
Podinspektor
Posty: 1260
Od: 05 gru 2016, 8:51
Zajmuję się: Immam sie fszystkego

Napisano: 28 gru 2016, 14:43

Dziękuje bardzo za wszystkie odpowiedzi :D :D :D :D
500+++

Napisano: 28 gru 2016, 16:11

Tylko jeszcze pytanie czy dobrze wzięty jest dochód. Przecież w ustawie dochód tj. przychód - skł. zdro. - skł. społ.- koszty uzysk. przych. A tu zapisane, że dochód męża netto. Sprawdzić najpierw czy w od tego dochodu netto odjęto koszty uzyskania przychodu.
mar11

Napisano: 29 gru 2016, 8:55

Tak odjęto już koszty uzyskania przychodu :D :D :D :D
500+++


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny