Pomocy: Zasiłek stały - nowe zasady - konkretna sprawa

Wybrane tematy:
posiłek w szkole i w domu -wniosek Dyrektora 20% Weryfikacja 40 Zasiłek celowy dla osadzonego w ZK AOON - dojazd własnym samoch. do 15.06.22r. decyzja zmieniająca DPS AOON/OW
walek
Stażysta
Posty: 132
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:05
Zajmuję się: Szukaniem dziury w całym
Kontakt:

Re: Pomocy: Zasiłek stały - nowe zasady - konkretna sprawa

Post autor: walek »

A nasz dział prawny podjął decyzję, że okresowy przyznajemy od dnia zebrania pełnej dokumentacji. i tak np., klient złożył wniosek wraz z zaświadczeniem 8 stycznia, wywiad i reszta dokumentacji została uzupełniona 16 stycznia i zasiłek okresowy od 16 stycznia bez określania konkretnej daty końcowej (na czas zawieszonego postępowania).
W myśl art. 106 ust. 9 ustawy o pomocy społecznej do ustalenia kwoty zasiłku stałego za okres pobierania zasiłku okresowego w trakcie zawieszenia postępowania art. 37 ust. 6 nie stosuje się, a co za tym idzie zasiłek okresowy będziemy musieli i tak wliczyć do dochodu przy ustalaniu zasiłku stałego, więc dla klienta suma zasiłków za dany miesiąc w rozliczeniu i tak wyjdzie taka sama:)
Xman

Re: Pomocy: Zasiłek stały - nowe zasady - konkretna sprawa

Post autor: Xman »

Wredniocha - a jak wliczycie okresowy w dochód do stałego w opisanym przez Ciebie przypadku?
"przychodzi 17 ale złożył do zon 1 - cała okresówka"
od dnia zawieszenia postępowania (17) czy też całą?
Wredniocha
Referent
Posty: 455
Rejestracja: 17 gru 2016, 14:13
Zajmuję się: Innymi
Kontakt:

Re: Pomocy: Zasiłek stały - nowe zasady - konkretna sprawa

Post autor: Wredniocha »

Powiem tak moi kochani ,żze nie powiem chyba 1 raz!!!NIC !!!!! u nas co dziennie inaczej
ja bym dała cały miesiąc mając na uwadze ze uprawnienia nabył od 1 dnia miesiąca do zasiłku okresowego. Przecież jak ktoś przychodzi i wnosi o okresowy to dajemy od 1 czyż nie?( do przykładu 17-1)

Co 1 posta ja bym dzieliła bo uprawnienia nabył od 4 czy tam 5 bo nie pamietam.
Ale co tam ja, tęgie głowy siedzą i debatują, maja spotkania z których nic nie wynika.
Moze coś pop..... ale jestem mega wykończona dziś.
ODPOWIEDZ