No tak, chodzi o te ostateczne, bez uzasadnień.
A dlaczego koniecznie chcecie dawać ludziom możliwość odwoływania się od decyzji, które są zgodne z ich żądaniami? Co za problem napisać inne pouczenie? Myślicie, że ludzie będą teraz nagminnie składać skargi od pozytywnych decyzji? Przecież każde "odstępstwo" od normy (typu zł/zł albo nie przyznanie jakiegoś dodatku) i tak wymaga uzasadnienia, więc jest możliwość odwołania.
Może jeszcze ktoś by się wypowiedział odnośnie tego pouczenia, i jeszcze tego:POCAHONTAS pisze: ↑17 maja 2023, 13:25Zapisuję sobie temat. u nas to tylko ZR złożone na nowy okres do listopada są bez uzasadnienia. potem już wszystko leci na podstawie art. 107 par. 3. - czyli zr od grudnia, zmieniające zr, zp, śp, fa , rod.![]()
I teraz - SKO pisze jeszcze, że zgodnie z art. 239 par.1 [...] strona skarżąca działanie organu z sprawach z zakresu pomocy i opieki społecznej nie ma obowiązku uiszczania kosztów sądowych - czy świadczenia rodzinne to jest sprawa z zakresu pomocy i opieki społecznej?
A dodatkowo art. 107 par. 3 wskazuje, że uzasadnienie faktyczne powinno zawierać wskazanie faktów, dowodów, a prawne - wyjaśnienie podstawy prawnej z przytoczeniem przepisów prawa. Tak więc samo napisanie, że "przysługuje to przyznaliśmy" nie wystarczy.