Problem z przeniesieniem do innego dps-u

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: Tom.

Napisano: 18 sie 2010, 12:41

Mamy osobę umieszczoną na nowych zasadach w dps, która złożyła wniosek o przeniesienie do innego dps-u, w innej miescowości. Nie wiem za bardzo, kto ma zająć sie tą sprawą? czy decyzję dot. zmiany dps- wydaje PCPR czy OPS, który kierował tę osobę wcześniej i ustalał odpłatność?
W przypadku osób umieszczonych w dps na podstawie skierowania wydanego przed 1.01.2004r. decyzje zmieniające wydaje starosta właściwy ze względu na położenie dps, ale czy w przypadku osób skierowanych na nowych zasadach - też? Może ktoś miał podobny przypadek?
~Iwona


Napisano: 24 sie 2010, 15:04

decyzje wydaje PCPR zarówno kierującą jak i o odpłatności.potem MOPR lub OPS właściwy do nowego miejsca zamieszkania wydaje decyzję o odpłatności na podstawie decyzji PCPR.
~prac. socj. z dps

Napisano: 30 sie 2010, 17:09

osoba zainteresowana pisze o zmiane dps,wywiad robi prac socj w dps,kompletuje dokumenty i przesyła do gminy własciwej,czyli tej która wystawiała decyzje o skier,odpł,
nastepnie gmina wyst decyzje na nowy dps o skierow i wysyła do pcpr własciwego,
podopieczny oczekuje na miejsce w nowym dps,jak zostanie tam umieszczony ,to gmina uchyla dec o skier w dps w którym obecnie przebywa,
a po umieszczeniu w nowym,prac socj robi wywiad i gmina wystawia dec o odpłatosci i tyle:)
~pela

Napisano: 17 paź 2010, 16:03

Jakie dokumenty kompletuje pr. socjalny gdy chodzi o przeniesienie z dps do innego?
~iza

Napisano: 18 paź 2010, 12:28

wszystkie , które obowiązują tak jak byś po raz pierwszy kompletowała dokumenty zgodnie z rozporządzeniem
~wera

Napisano: 28 paź 2010, 22:09

Jak byłam na szkoleniu, to Mazurkiewicz mówił,że w przypadku zmiany dps to gminą właściwą dla pensjonariusza, jest gmina w której przebywa w dps! a nie gmina która go skierowała!
~Ala

Napisano: 19 lis 2010, 17:43

Weź na logikę - a kto dopłaca do pobytu jak nie ma rodziny lub jej nie stać? Ta gmina, gdzie mieszkał! Może ona nie chce dopłacać więcej do pobytu niż w tym domu w którym obecnie jest.
Przenosiła się ostatnio moja pensjonariuszka - mieszkanka innej gminy do innego DPS- jeszcze w innej gminie. Dokumentację na jej wniosek przeprowadzał nasz MOPR, ale decyzję kierującą wystawiał MOPS z którego pośrednio przyszła ( Przed pobytem u nas była jeszcze w innym, który zmienił profil- i też jej MOPS wystawiał decyzję o skierowaniu i odpłatności, nasz tylko o umieszczeniu)
~Ewik


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny