PROPONOWANY PROJEKT USTAWY O ŚWIADCZENIU PIELĘGNACYJNYM - Świadczenia rodzinne

  
Strona 2 z 9    [ Posty: 85 ]

Napisano: 23 lis 2013, 11:58

Mimo zbliżającego się terminu rozprawy w TK,wracam do projektu ustawy .W art. 17 ust. 1a .wszyscy twierdzą iz nie mozliwe jest uchylenie 1a, więc jedynym wyjściem z sytuacji jest dopisanie do istniejącego zapisu \" nie dotyczy rodziców osoby niepełnosprawnej leżącej ,którzy są w wieku poprodukcyjnym\" I mamy sytuacje rozwiązaną dla wielu osób niepełnosprawnych.Taki zapis gwarantowałby bezpieczeństwo opieki nad niepełnosprawnymi.Bo przecież o to chodzi .
~wykluczona opiekunka


Napisano: 28 lis 2013, 15:53

Czyżby temat zamknięty?
~wykluczona opiekunka

Napisano: 28 lis 2013, 17:07

wiek poprodukcyjny dla kobiet zaczyna się w wieku 60 lat. także to by była jakaś kpina, żeby młoda zdrowa emerytka nie mogła zajmowac sie osobą leżącą, tym bardziej, że w wieku 70 - 80 lat zajmują sie swoimi leżacymi bliskimi, jak nie mają sie kim wyręczyc.
~m&m

Napisano: 28 lis 2013, 17:16

wiek 70 lat byłby bardziej ekonomiczny dla państwa i oszczędności również. .Idąc na kompromis ustawodawca mógłby zrobić zapis w przedziale wiekowym.Natomiast ida za tym negatywne przesłanki i znowu byłoby to niezgodne z konstytucja( znowu ktoś by się czepiał) .A zapis wiek poprodukcyjny inaczej jest odpierany i nie byłoby konfliktu z prawem .
~wykluczona opiekunka

Napisano: 28 lis 2013, 17:40

Na pewno nie przy swiadomosci, że wiek produkcyjny został wydłuzony, i wiele w wieku całej rzeczy młodych emerytek , które chcesz skreślic, będzie uznawanych za jeszcze zdolne do wykonywania pracy.
~m&m

Napisano: 28 lis 2013, 17:46

mylisz pojęcie wieku emerytalnego z przywilejami jakie sa stosowane do przejscia na wczeniejsze emerytury.
~wykluczona opiekunka

Napisano: 28 lis 2013, 17:59

Nic podobnego. Pisze po prostu, że osoba, która stoi przed perspektywą pracy do 67 roku życia, może nie widziec potrzeby, żeby z emerytek w młodszym wieku, w którym ona będzie zmuszona jeszcze w najlepsze pracować, robić osoby niezdolne do wykonywania jakiejkolwiek pracy, w tym sprawowania opieki nad swoją bliską osobą. I to pracy , którą sie wykonuje z przerwami, a nie przez bite 8 godzin, z jedną krótką przerwą.
~m&m

Napisano: 28 lis 2013, 18:15

Czy ty wiesz co mówisz? Kobieta w wieku 67 ma pod opieką niepełnosprawnego leżącego .Bez pomocy sprzętu i drugich osób musi przetransportować chorego kilka razy w ciągu dnia.Sugerujesz ze polska kobieta w wieku 67 lat czuje się wspaniale i nie choruje.Po zaproponowaniu jej świadczenia w formie emerytury moze czuć się urażona?
~wykluczona opiekunka

Napisano: 28 lis 2013, 18:29

A to gdzie i w jakim celu musi go tak przetransportowywac? I nie raz w wieku 67 lat można sie czuć lepiej i mieć mniej chotób niż w młodszym wieku. Ale tez sa kobiety w starszym wieku, które są zmuszone sprawować taką opieke i sprawują ją i nie oglądaja sie , że czują sie gorzej niz ta co ma 67 lat. a ostatniego zdania nie rozumiem, bo raczej w wieku 67 lat emeryture już ma.
~m&m

Napisano: 28 lis 2013, 18:30

Nie chodzi mi aby zwolnić kogoś z opieki nad niepełnosprawnym ponieważ ma przyznana emeryturę, tylko o wieku poprodukcyjny.Podam przykład policjant , górnik itd mają prawo do emerytury w wieku 50 lat natomiast rolnik kobieta 60 kiedyś adziś 67 .Nie zauważasz sedna sprawy nie chodzi o to kto kiedy ma prawo do emerytury tylko o wiek !
~wykluczona opiekunka



  
Strona 2 z 9    [ Posty: 85 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x