Mimo zbliżającego się terminu rozprawy w TK,wracam do projektu ustawy .W art. 17 ust. 1a .wszyscy twierdzą iz nie mozliwe jest uchylenie 1a, więc jedynym wyjściem z sytuacji jest dopisanie do istniejącego zapisu \" nie dotyczy rodziców osoby niepełnosprawnej leżącej ,którzy są w wieku poprodukcyjnym\" I mamy sytuacje rozwiązaną dla wielu osób niepełnosprawnych.Taki zapis gwarantowałby bezpieczeństwo opieki nad niepełnosprawnymi.Bo przecież o to chodzi .
wiek poprodukcyjny dla kobiet zaczyna się w wieku 60 lat. także to by była jakaś kpina, żeby młoda zdrowa emerytka nie mogła zajmowac sie osobą leżącą, tym bardziej, że w wieku 70 - 80 lat zajmują sie swoimi leżacymi bliskimi, jak nie mają sie kim wyręczyc.
wiek 70 lat byłby bardziej ekonomiczny dla państwa i oszczędności również. .Idąc na kompromis ustawodawca mógłby zrobić zapis w przedziale wiekowym.Natomiast ida za tym negatywne przesłanki i znowu byłoby to niezgodne z konstytucja( znowu ktoś by się czepiał) .A zapis wiek poprodukcyjny inaczej jest odpierany i nie byłoby konfliktu z prawem .
Na pewno nie przy swiadomosci, że wiek produkcyjny został wydłuzony, i wiele w wieku całej rzeczy młodych emerytek , które chcesz skreślic, będzie uznawanych za jeszcze zdolne do wykonywania pracy.
Nic podobnego. Pisze po prostu, że osoba, która stoi przed perspektywą pracy do 67 roku życia, może nie widziec potrzeby, żeby z emerytek w młodszym wieku, w którym ona będzie zmuszona jeszcze w najlepsze pracować, robić osoby niezdolne do wykonywania jakiejkolwiek pracy, w tym sprawowania opieki nad swoją bliską osobą. I to pracy , którą sie wykonuje z przerwami, a nie przez bite 8 godzin, z jedną krótką przerwą.
Czy ty wiesz co mówisz? Kobieta w wieku 67 ma pod opieką niepełnosprawnego leżącego .Bez pomocy sprzętu i drugich osób musi przetransportować chorego kilka razy w ciągu dnia.Sugerujesz ze polska kobieta w wieku 67 lat czuje się wspaniale i nie choruje.Po zaproponowaniu jej świadczenia w formie emerytury moze czuć się urażona?
A to gdzie i w jakim celu musi go tak przetransportowywac? I nie raz w wieku 67 lat można sie czuć lepiej i mieć mniej chotób niż w młodszym wieku. Ale tez sa kobiety w starszym wieku, które są zmuszone sprawować taką opieke i sprawują ją i nie oglądaja sie , że czują sie gorzej niz ta co ma 67 lat. a ostatniego zdania nie rozumiem, bo raczej w wieku 67 lat emeryture już ma.
Nie chodzi mi aby zwolnić kogoś z opieki nad niepełnosprawnym ponieważ ma przyznana emeryturę, tylko o wieku poprodukcyjny.Podam przykład policjant , górnik itd mają prawo do emerytury w wieku 50 lat natomiast rolnik kobieta 60 kiedyś adziś 67 .Nie zauważasz sedna sprawy nie chodzi o to kto kiedy ma prawo do emerytury tylko o wiek !