prośba o pomoc nieprawdziwe dane do oświadczenia o dochodach

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: Tomasz1981

Napisano: 19 sie 2015, 13:34

witam
zwracam się o pomoc (od niedawna zajmuję się sprzętem ortopedycznym i środkami pomocniczymi) mam problem z wnioskodawcą który złożył wniosek o dofinansowanie protezy wniosek został rozpatrzony pozytywnie i wysłałam informację o przyznanym dof w związku że jest to proteza dostał czas na przedstawienie F Vat na zakupioną protezę, po kilku dniach otrzymaliśmy pismo z pewnej fundacji (w której ta osoba stara się o dof pozostałej kwoty zakupu protezy) z prośbą o potwierdzenie sytuacji bytowej, materialnej itp. wysłałam na wywiad pracownika socjalnego nie chcąc bazować na samym wniosku i okazało się podczas wywiadu środowiskowego że osoba ta zaniżyła soje dochody w oświadczeniu do wniosku, pracownik poprosił o dostarczenie zaświadczeń o dochodach z tego okresu i czarno na białym widać że dochód przekraczał, i co teraz wiadomo muszę napisać informację że dof nie otrzyma ale w jakiej formie może ktoś miał podobną sytuację z góry dziękuje za pomoc
ewka1

Napisano: 19 sie 2015, 13:52

masz na oświadczeniu pouczenie o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych cdn.. bo tak w sumie to teraz jesteś zobowiązana poinformować prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa ! ale to raczej ostateczne wyjście, pokaż stronie w/w przepis kodeks karnego i uświadom jej tego konsekwencje, niech zmieni swoje oświadczenie albo wycofa wniosek...
TOMASZ6

Napisano: 19 sie 2015, 14:11

oczywiście pouczenie o odpowiedzialności karnej mam na oświadczeniu ja myślę że on świadomie wpisał mniejszą kwotę o nie mógł się pomylić o 800 zł miesięcznie i wydaje mi się nie w porządku pozwolić mu zmienić oświadczenie, wydaje mi się że najważniejsze że pieniądze nie zostały przelane teraz tylko kwestia pisma do wnioskodawcy "uchylające" wcześniejszą informację o dofinansowaniu może ktoś coś pomóc ?
ewka1

Napisano: 19 sie 2015, 14:44

To mi wygląda na próbę wyłudzenia pieniędzy przez osobę. Z twojej strony ryzykowne jest anulowanie przyznanych środków z powodu wyjścia na jaw nieprawdziwych informacji.
kasa11

Napisano: 19 sie 2015, 15:19

Zapytaj prawnika jak z tego wybrnąć. Ale w tej chwili nie masz podstaw do udzielenia dof. z powodu przekroczenia kryt.
ŁG1

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
cron Usuń ciasteczka witryny