I tu dochodzimy do sedna sprawy. Przecież nie chodzi opracowników! Jeżeli uczestnicy biorą urlopy, nie powinni placić za pełny miesiąc usługi. Jednak nie ma przepisu na podstawie którego możnaby ich w części zwolnić. Odpłatność w decyzji jest miesięczna. Macie jakieś pomysły?
Nie wierzę w to, że wszystkie ŚDS pracują cały rok bez przerwy feryjnej. Nasz (śląskie) zamykany jest na cały miesiąc w lipcu. Płaci tylko 2 uczestników, którzy zapłacą pomimo przerwy. Nie ma wśród nas nikogo kto majeszcze taką ?
Witam. Przerwę wakacyją stosujemy od paru lat -jest to potrzebne dla podopiecznych jak i dla samych pracowników dla zwiekszenia chociażby efektywności pracy. Niema żadnych przepisów mówiących jak nalezy postepować w przypadku ŚDS-ów. A odpałatnośc trzeba niestety pobrać bez względu ile dni był otwarty ŚDS. Pozdrawiam
u nas działa czały czas, problem jest nawet kiedy dzień pracy wypada między dniami wolnymi, np czwartek wolny piątek pracujący, nie mowy aby wszyscy pracownicy wzieli urlop zawsze znajdzie się ktoś (rodzice) bardzo obużeni że pracownicy robią sobie wolne z jakiej okazji itp. i często marudzą jak jest więcej niż 2 dni wolnego bo co oni zrobią z córką/synem.
a ośrodek powinien działać 7 dni w tygodniu od 7 do 22
Witam, My też mamy miesiąc przerwy wakacyjnej, i nie wyobrażam sobie żeby było inaczej, ale może dlatego że pracuje nas tylko trzech plus kierowca więc nie mogą iść dwie osoby na urlop bo pozostałe dwie nie \"uciągną\". A z drugiej strony taka przerwa jest potrzebna żeby sobie odpocząć bo jak sie widzi te same twarze przez cały rok to taka przerwa jest nawet konieczna dla własnego zdrowia psychicznego.
Witam!!!
Ja nie rozumie co to znaczy \"pracuje nas tylko trzech plus kierowca\" a gdzie wskaźnik zatrudnienia.
Jeżeli chodzi o przerwę to w rozporządzeniu jest mowa o 15 dniach w porozumieniu z uczestnikami i opiekunami (sadzę, że chodzi o ich zgodę pisemną). Nie ma mowy o zamknięciu Domu na cały miesiąc bo powinni wam obciąć dotację.