RB-27s co wykazujecie w sprawozdaniu - Księgowość

  
Strona 6 z 7    [ Posty: 67 ]

Napisano: 08 lis 2018, 9:51

TWoj pisze: Nie ma takiej możliwości aby OPS miał inny plan niż organ i wynika to choćby z cytowanego przez mnie wyżej rozporządzenia. :roll:
TW co raz bardziej pogrąża się. Ściema za ściemą bo ciemny lud to kupi.
To, że posługuje się hejtem najlepiej świadczy, że nie potrafi merytorycznie uzasadnić swoich tez.

Chce odwrócić uwagę od wcześniej użytych stwierdzeń typu :
"Nie ma takiej opcji aby OPS miał inną klasyfikację niż gmina."
zastępując je stwierdzeniem:
"Nie ma takiej możliwości aby OPS miał inny plan niż organ"

Robi to nieudolnie gdyż identyczne plany to:
identyczna szczegółowość, identyczne klasyfikacje i zgodne dla nich kwoty.

Co wynika z rozporządzenia MF §5 ?

Zarząd gminy przekazuje kierownikowi OPS w celu sporządzenia planu finansowego informacje o kwotach dochodów przyjętych w projekcie uchwały budżetowej w szczegółowości określonej w art. 235 ustawy czyli: dział,rodzaj dochodów,źródło.

Kierownik OPS sporządza plan w szczegółowości: dział,rozdział,paragraf

Jak widać szczegółowości są różne, co nawet powinna dostrzec renia50 a co dopiero TW.

dalej:
§5. 3. Projekty planów finansowych, zapewniające zgodność kwot dochodów i wydatków z projektem uchwały budżetowej, są zatwierdzane przez kierowników jednostek i przekazywane zarządowi jednostki samorządu terytorialnego w terminie 30 dni od dnia otrzymania informacji, o których mowa w ust. 1, nie później jednak niż do dnia 22 grudnia roku poprzedzającego rok budżetowy.

Widzimy, że wymagana jest odpowiednia zgodność kwot dochodów a nie identyczność planów.
Kwoty dochodów projektu planu OPS powinny być odpowiednio zgodne z kwotami projektu uchwały budżetowej gminy. (np. m.in. zgodne kwoty dochodów wg.działów )
BDMB
Starszy referent
Posty: 676
Od: 05 sty 2015, 12:36
Zajmuję się:


Napisano: 08 lis 2018, 10:25

...znów konfabulujesz w tej swojej głowie. OD niczego nie chce odwracać uwagi. Nadal uważam iż:

"Nie ma takiej opcji aby OPS miał inną klasyfikację niż gmina."

"Nie ma takiej możliwości aby OPS miał inny plan niż organ"

A dlatego, że zgodnie z par 5 u 2 rozporządzenia jakie wyżej cytuję Projekty planów finansowych są sporządzane w zakresie dochodów w szczegółowości dział, rozdział, paragraf.

TY ZAŚ PO RAZ KOLEJNY PRÓBUJESZ MANIPULOWAĆ SWOIMI KLIENTAMI, KTÓRZY MAJĄ TWOJE BŁĘDNE OPROGRAMOWANIE I WCISKASZ IM BAJKI CO WIDAĆ, BO CAŁY CZAS IGNORUJESZ PARAGRAF 6 USTĘP 2 ROZPORZĄDZENIA JAKIE WYŻEJ CYTUJĘ. SPRAWĘ ZAMYKA ZAŚ PARAGRAF 7 ROZPORZĄDZENIA JAKIE WYŻEJ CYTUJĘ.

§ 7. Projekty planów finansowych jednostek budżetowych:
1) w przypadku gdy zachowana została zgodność z projektem ustawy budżetowej, zatwierdzone przez kierownika państwowej jednostki budżetowej, o której mowa w § 4 ust. 1, albo
2) w przypadku gdy zachowana została zgodność z projektem uchwały budżetowej, zatwierdzone przez kierownika samorządowej jednostki budżetowej oraz
3) zweryfikowane w trybie i w terminie określonym w § 6
- stanowią podstawę gospodarki finansowej odpowiednio państwowej albo samorządowej jednostki budżetowej w okresie od dnia 1 stycznia roku budżetowego do dnia opracowania planu finansowego na podstawie informacji o kwotach dochodów i wydatków wynikających odpowiednio z ustawy budżetowej albo uchwały budżetowej.

A PONIEWAŻ MF NAROBIŁ BAJZLU Z KLASYFIKACJĄ ZADAŃ ZLECONYCH A SZCZEGÓLNIE FA, GDZIE NA STRONIE MF OD 2011 WISI KOMUNIKAT, KTÓRY IGNORUJESZ NOWA MINISTER FINANSÓW UCIEŁA TEMAT ZMIENIAJĄC INSTRUKCJE DO RB27ZZ....i dlatego bdmb podskakujesz na tym forum bo znów w tych swoich programikach zrobiłeś coś inaczej niż się powinno to robić i ciemnotę pod pozorem dyskusji próbujesz nam wciskać. OD lat twoje oprogramowanie narusza zasady rachunkowości zadań zleconych bo nadal księgujesz należności jako zobowiązania. A zatem masz problemy nie tylko z klasyfikacją ale również z magiczną sztuką mnożenia przez zero....

....no bo jeśli komornik nic nie ściągnie od dłużnika to ile gmina musi oddać wojewodzie? W OPSach stosujących oprogramowanie bdmb wychodzi, że na zobowiązaniach jest część należna BP. A w szkole uczą, że jak zero ściągnę to 60 procent od zert to.... :lol: :lol: :lol:
TWoj
Podinspektor
Posty: 1480
Od: 10 maja 2016, 15:48
Zajmuję się:

Napisano: 08 lis 2018, 13:01

Oj chyba nie mamy pojęcia jak powstaje BUDŻET GMINY. Są rożne szczegółowości uchwalania budżetu a wszystko zależy od uchwały proceduralnej organu stanowiącego
jednostki samorządu terytorialnego w której ustala SIĘ m.in w jakiej szczegółowości będzie uchwalany budżet. Bardzo często jest tak że już w fazie uchwalania projektu budżetu jest on w szczegółowości- dochody - dział, rozdział i paragraf a wydatki w szczegółowości dział i rozdział w podziale na kierunku wydatków. BUDŻET jeśli chodzi o dochody i wydatki to tak ogólnie mówiąc jest SUMĄ DOCHODÓW I WYDATKÓW WSZYSTKICH JEDNOSTEK BUDŻETOWYCH. Jeśli jest uchwalony w szczegółowości minimalnej tak jak piszesz a więc tylko DZIAŁ to jak myślisz PO CO JAK PISZESZ Zarząd gminy przekazuje kierownikowi OPS w celu sporządzenia planu finansowego informacje o kwotach dochodów przyjętych w projekcie uchwały budżetowej w szczegółowości określonej w art. 235 ustawy czyli: dział,rodzaj dochodów,źródło.

Kierownik OPS sporządza plan w szczegółowości: dział,rozdział,paragraf dalej:
§5. 3. Projekty planów finansowych, zapewniające zgodność kwot dochodów i wydatków z projektem uchwały budżetowej, są zatwierdzane przez kierowników jednostek i przekazywane zarządowi jednostki samorządu terytorialnego ....
PRZEKAZUJE po to aby wystąpiła pełna zgodność planu wg paragrafów w organie i jednostkach . Te plany tez sa nanoszone w ORGANIE i występuje PEŁNA ZGODNOŚĆ I PLAN NA POSZCZEGÓLNYCH PARAGRAFACH JEST TAKI SAM A O TO TRWA TA DYSKUSJA - O KLASYFIKACJĘ BUDŻETOWĄ.
renia50
Referent
Posty: 341
Od: 06 lis 2017, 13:53
Zajmuję się: ksiegowa

Napisano: 09 lis 2018, 11:41

Temu bdmb chodzi tylko o jego programiki, w których po swojemu poustawiał ksiegowość, błędnie księgując należności jako zobowiązania z zadań zleconych, z błędna na dziś klasyfikacją. On próbuje wyjśc z pata w jaki się wpakował....i w jaki wpakował OPS-y, które użytkują jego oprogramowanie. O to tylko mu chodzi.

Ale faktem jest, że cały ten cyrk wynika z kabaretu jaki odstawia MF i RIO. A szczególnie RIO, gdzie przykładowo po odejści Pani GAjoch z RIO, wydział Kontroli UW kwestionuje OPS-om i księgowość i klasyfikację. Bo WKUW nie podlega pod RIO i oni stosują wytyczne MF, które od 2011 roku są na stronie MF, i które do dziś bdmb bojkotuje. A są one tu:

https://www.mf.gov.pl/ministerstwo-finan ... TANCE_yQ5z_
TWoj
Podinspektor
Posty: 1480
Od: 10 maja 2016, 15:48
Zajmuję się:

Napisano: 09 lis 2018, 12:42

TWoj pisze: CAŁY CZAS IGNORUJESZ PARAGRAF 6 USTĘP 2 ROZPORZĄDZENIA JAKIE WYŻEJ CYTUJĘ. SPRAWĘ ZAMYKA ZAŚ PARAGRAF 7 ROZPORZĄDZENIA JAKIE WYŻEJ CYTUJĘ.

Proszę bardzo TW . Objaśniłem Ci §5 to objaśnię i paragraf §6.

§6 u 2. Zarządy jednostek samorządu terytorialnego weryfikują otrzymane projekty planów finansowych pod względem ich zgodności z projektem uchwały budżetowej i w przypadku stwierdzenia różnic wprowadzają w nich odpowiednie zmiany, informując o ich dokonaniu kierowników samorządowych jednostek budżetowych, w terminie dni od dnia otrzymania projektu planu finansowego, nie później jednak niż do dnia 27 grudnia roku poprzedzającego rok budżetowy. .

OPS przekazuje projekt swojego planu finanansowego dochodów sporządzony w szczegółowości dział-rozdział-paragraf do gminy w celu weryfikacji jego zgodności z projektem uchwały budżetowej która np. jest w szczegółowości dział,rodzaj dochodu,źródło

Przykład weryfikacji:

Plan GMINY
.....................
855 RODZINA 133 271 725
--Dochody bieżące 132 310 535
---1. Dochody własne 4 718 735
---1.1 Wpływy z opłat 3 976 000
---1.1.1 Opłata stała w żłobkach 3 976 000
---1.2 Dochody uzyskiwane przez jednostki budżetowe 246 952
---------Pozostałe odsetki 23 200 2.2.2
---------Wpływy z różnych dochodów uzyskiwane przez jednostki budżetowe 210 752
---------Odpłatność rodziców za utrzymanie dzieci w pieczy zastępczej 13 000
---1.3 Dotacje celowe na zadania realizowane na podstawie porozumień (umów) między j.s.t. 461 151
---1.4 Dochody związane z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej 34 632
..............................................
Suma kwot dochodów w dziale 855 planu OPS które są związane z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej a zostały ujęte w różnych paragrafach, powinna być zgodna z kwotą pozycji 1.4 planu budżetu gminy.

P.S.
Weź coś na uspokojenie.
Ponad to zwracam Ci uwagę, ze naruszasz moje dobra osobiste. Możesz odnosić się dowolnie do moich wypowiedzi ale szkalowanie i pomawianie to inna sprawa.
"Przestępstwem zniesławienia jest pomawianie człowieka o postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności."
BDMB
Starszy referent
Posty: 676
Od: 05 sty 2015, 12:36
Zajmuję się:

Napisano: 09 lis 2018, 13:01

renia50 pisze:Oj chyba nie mamy pojęcia jak powstaje BUDŻET GMINY.
Ja pojęcie mam, bo od dwudziestu kilku lat zajmuję się tworzeniem oprogramowania dla obsługi planu JST. W celach organizacyjno-technicznych budżet gminy prowadzę w bardzo dużej szczegółowości tzw. jednostek planu (pozycja planu).
Jednostka planu zwiera informacje:
- dysponent środków(np. OPS,Urząd-Wydz.Informatyki),
- rodzaj zadania (np. własne,zlecone,porozumienia JST,porozumienia AR..),
- dział,rozdział,paragraf,analityka paragrafu

Plan prowadzony w takiej szczegółowości, to są tysiące pozycji. Tworzenie planu i jego zmiany oraz przyjmowanie sprawozdań z jego wykonania od jednostek przebiega w tak dużej szczegółowości i prowadzony jest w EWIDENCJI SZCZEGÓŁOWEJ PLANU.
Ewidencja ta ma charakter pomocniczy w stosunku do ewidencji księgowej budżetu.

To że plan prowadzony jest w tak dużej szczegółowości nie oznacza, że gmina w swojej uchwale przyjęła taką szczegółowość. Plan przyjmowany przez gminę w uchwale budżetowej stanowi jak gdyby syntetykę planu szczegółowego tworzoną zgodnie z przepisami art.235 i 236 UoFP, czyli powstaje przez agregację i odpowiednie zsumowanie kwot szczegółowego planu budżetu w ewidencji planu.
np. w oparciu o szczegółowy wykaz paragrafów dochodowych zaliczanych do dochodów majątkowych wyliczana jest w danym dziale kwota dochodów majątkowych.

Gmina zobowiązana jest do sporządzania sprawozdań z wykonania budżetu które to wg art.269 UoFP sporządza się w szczegółowości określonej jak w uchwale budżetowej. Podstawą sporządzania tych sprawozdań jest ewidencja księgowa budżetu. Wynika z tego, że analityka kont księgowych musi być co najmniej w szczegółowości umożliwiającej sporządzenie sprawozdania z wykonania budżetu. Nie musi to być szczegółowość z jaką prowadzona jest ewidencja planu.
W każdym momencie kwoty planu z ewidencji szczegółowej planu muszą być zgodne z kwotami ewidencji księgowej.

Wobec powyższego przez "plan dochodów w organie" należy rozumieć kwoty planu budżetu ujęte na kontach analitycznych konta 991. Jeżeli w planie dochodów budżetu wystąpiła pozycja "Dochody związane z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej" to kwota dochodów na koncie analitycznym odpowiadającym tej pozycji będzie równa sumie kwot wielu pozycji dochodów związanych z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej w planie OPS.
BDMB
Starszy referent
Posty: 676
Od: 05 sty 2015, 12:36
Zajmuję się:

Napisano: 09 lis 2018, 13:03

renia50 pisze:Oj chyba nie mamy pojęcia jak powstaje BUDŻET GMINY.
Ja pojęcie mam, bo od dwudziestu kilku lat zajmuję się tworzeniem oprogramowania dla obsługi planu JST. W celach organizacyjno-technicznych budżet gminy prowadzę w bardzo dużej szczegółowości tzw. jednostek planu (pozycja planu).
Jednostka planu zwiera informacje:
- dysponent środków(np. OPS,Urząd-Wydz.Informatyki),
- rodzaj zadania (np. własne,zlecone,porozumienia JST,porozumienia AR..),
- dział,rozdział,paragraf,analityka paragrafu

Plan prowadzony w takiej szczegółowości, to są tysiące pozycji. Tworzenie planu i jego zmiany oraz przyjmowanie sprawozdań z jego wykonania od jednostek przebiega w tak dużej szczegółowości i prowadzony jest w EWIDENCJI SZCZEGÓŁOWEJ PLANU.
Ewidencja ta ma charakter pomocniczy w stosunku do ewidencji księgowej budżetu.

To że plan prowadzony jest w tak dużej szczegółowości nie oznacza, że gmina w swojej uchwale przyjęła taką szczegółowość. Plan przyjmowany przez gminę w uchwale budżetowej stanowi jak gdyby syntetykę planu szczegółowego tworzoną zgodnie z przepisami art.235 i 236 UoFP, czyli powstaje przez agregację i odpowiednie zsumowanie kwot szczegółowego planu budżetu w ewidencji planu.
np. w oparciu o szczegółowy wykaz paragrafów dochodowych zaliczanych do dochodów majątkowych wyliczana jest w danym dziale kwota dochodów majątkowych.

Gmina zobowiązana jest do sporządzania sprawozdań z wykonania budżetu które to wg art.269 UoFP sporządza się w szczegółowości określonej jak w uchwale budżetowej. Podstawą sporządzania tych sprawozdań jest ewidencja księgowa budżetu. Wynika z tego, że analityka kont księgowych musi być co najmniej w szczegółowości umożliwiającej sporządzenie sprawozdania z wykonania budżetu. Nie musi to być szczegółowość z jaką prowadzona jest ewidencja planu.
W każdym momencie kwoty planu z ewidencji szczegółowej planu muszą być zgodne z kwotami ewidencji księgowej.

Wobec powyższego przez "plan dochodów w organie" należy rozumieć kwoty planu budżetu ujęte na kontach analitycznych konta 991. Jeżeli w planie dochodów budżetu wystąpiła pozycja "Dochody związane z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej" to kwota dochodów na koncie analitycznym odpowiadającym tej pozycji będzie równa sumie kwot wielu pozycji dochodów związanych z realizacją zadań z zakresu administracji rządowej w planie OPS.
BDMB
Starszy referent
Posty: 676
Od: 05 sty 2015, 12:36
Zajmuję się:

Napisano: 09 lis 2018, 16:06

:) ;) :( Tyle sie naprodukowało stron na tym forum a przecież chodziło TYLKO o jeden fakt że i w ORGANIE I JEDNOSTKACH BUDŻETOWYCH obowiązuje ta sama klasyfikacja budżetowa. Jeśli się mylę to proszę mi podać przepisy jaka klasyfikacja obowiązuje w ORGANIE bo jaka w jednostce to wiem .
renia50
Referent
Posty: 341
Od: 06 lis 2017, 13:53
Zajmuję się: ksiegowa

Napisano: 12 lis 2018, 10:21

BDMB pisze: Ja pojęcie mam, bo od dwudziestu kilku lat zajmuję się tworzeniem oprogramowania dla obsługi planu JST.
... tak ci się bdmb tylko wydaje, że masz pojęcie :roll: :lol: .

Od 20 lat tworzysz oprogramowanie z błędnym księgowaniem FA, gdyż u ciebie 60% razy kwota nic nie pobrana od dłużnika daje 60 zobowiązań...czyli mnożyć przez zero nie potrafisz...i jak widzę nadal stosujesz zasadę zapisu powtarzanego....co jest przyczyną twoich problemów z ujęciem planów finansowych.

Ale faktycznie nie miałbyś tych problemów, gdyby MF i RIO nie namieszało z zadaniami zleconymi. A ponieważ udało mi się nauczyć Panie z MF magicznej sztuki mnożenia przez zero od 2011 na stronach MF jest komunikat i zasady z którymi twoje oprogramowanie jest w sprzeczności.

Renia50 ma rację. Nie ma takiej opcji aby OPS miał inną klasyfikację niż organ.
TWoj
Podinspektor
Posty: 1480
Od: 10 maja 2016, 15:48
Zajmuję się:

Napisano: 13 lis 2018, 13:50

Ani jedno zdanie w tym co pisze TW nie jest prawdziwe.
Ot np. choćby to, że przed 20-tu laty istniał FA.

TW nie potrafi wiarygodnie udowodnić, że szczegółowość ujmowania dochodów w OPS musi być taka sama jak szczegółowość ujmowania dochodów w ORGANIE. Nie potrafi bo po prostu tego nie da się udowodnić, gdyż z przepisów które przywołałem powyżej wynika, że taka zgodność nie występuje.

Pomimo tego TW jest przekonany o istnieniu takiej zgodności. Tworzy mit który jak widać na przykładzie renia50 znajduje kolejnych zwolenników. A jak jest mit to trudno o merytoryczną dyskusję...
------------------------------------------------------------

Warto może dla końcowego podsumowania przypomnieć o co toczy się spór:
---------
Paulinka z GOPSu:
Renia, a jakie dochody wykazujesz w Rb-27S?
----------
mala24:
Wykazuje zwrot świadczeń z lat poprzednich oraz odsetki od świadczeń i koszty upomnienia. W kwartalnym należności z FA na 2360 tak chce Pani skarbnik.
------------
luka24:
Tylko, że P. skarbnik dyscypliny nie będzie potem mieć tylko OPS czasem trzeba postawić na swoim. Na szkoleniu z RIO wyraźnie mówią paragraf 2360 tylko w gminie. Zaliczki i Funduszu ośrodki nie wykazują w Rb 27s
----------
TWoj:
...nie może być inny paragraf na OPS a inny na gminie. Chyba Wasze RIO nie wie co robi. Skarbnik ma rację z 236
-----------------------------------------------------

Jak się przedstawia wypowiedź TWoj w świetle obowiązujących przepisów:

1.Zastosowanie w OPS paragrafu 2360 spowoduje, że zdarzenia w księgach rachunkowych OPS nie będą ujmowane zgodnie z ich treścią ekonomiczną.(np. zwrot z FA powinien być ujęty jako wpływ na obowiązkowo istniejących kontach analitycznych z $0980 co jest zgodne z treścią ekonomiczną operacji gospodarczej).

2.W księgach rachunkowych budżetu gminy dla konta 901 nie ma konieczności prowadzenia ewidencji szczegółowej z użyciem paragrafów klasyfikacji budżetowej.Obligatoryjnym jest by była to szczegółowość planu finansowego dochodów. Projekt planu dochodów uchwały budżetowej tworzony jest ze szczegółowością określoną uchwałą proceduralną (art. 234 UoFP) z uwzględnieniem elementów obligatoryjnych wymienionych w art. 235 UoFP.

Wypowiedź TWoj jest z innej rzeczywistości
BDMB
Starszy referent
Posty: 676
Od: 05 sty 2015, 12:36
Zajmuję się:



  
Strona 6 z 7    [ Posty: 67 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]
Usuń ciasteczka witryny
 
x

 

x